ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 1271

ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش این سازمان با محوریت آب و تالاب به همه استان‌های کشور خبر داد.

ژیلا آقایی  اظهارکرد: به تازگی تدوین برنامه ۱۰۰ روزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع آب و تالاب به اتمام رسید و هفته پیش به همه استان‌ها ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تدوین برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب، جلسات مستمری با دفاتر تخصصی حوزه آب و تالاب سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است، گفت: خوشبختانه همکاری موثری با دفاترتخصصی مرتبط با حوزه آب و تالاب انجام و در نهایت برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب با برش استانی تدوین و ابلاغ شد.

او ضمن بیان اینکه برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت، در مورد سرفصل‌های برنامه ۱۰۰ روزه جدید اظهار کرد: برگزاری زنگ‌های آموزش با موضوعات ارزیابی آسیب‌پذیری تالاب‌ها، بررسی تجربیات موفق در احیای تالاب‌ها، اهمیت وشناخت تالاب‌های ساحلی و تعیین وضعیت کیفی رودخانه‌ها از جمله مواد این برنامه ۱۰۰ روزه است. زنگ‌های آموزش هر دو هفته یک بار به مدت دو ساعت و با حضور اساتید و متخصصان برگزار خواهدشد که علاوه بر کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست امکان حضور عموم مردم از جمله دانشجویان و سمن‌ها وجود دارد.توزیع و انتشار محتوای آموزشی در مورد اهمیت و وضعیت موجود تالاب‌ها و وضعیت کیفی منابع آب و… در قالب‌ مدیا از طریق پورتال سازمان محیط زیست و سایر دسترسی‌ها، اطلاع‌رسانی خواهد شد. برگزاری نمایشگاه عکس با هدف انتقال تجربیات موفق استانی در حفظ و احیای تالاب‌ها، کارگاه‌های ترویجی، مسابقات، پاکسازی در تالاب‌ها و رودخانه‌ها، برگزاری دوره‌های توانمندسازی جوامع محلی از دیگر برنامه‌های برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب است.

 

1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 634
  • دیروز: 682
  • هفته: 6,355
  • ماه: 15,967
  • سال: 87,999