وام ضروری بازنشستگان پنج میلیون شد

منتشر شده در صفحه پیام خبر | شماره 1208

وام ضروری بازنشستگان پنج میلیون شد

این تسهیلات با اقساط ۳۶ ماهه و کارمزد چهار درصد ارائه می شود

سقف وام ضروری بازنشستگان افزایش یافت.

روز گذشته جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور این خبر را داد و گفت که مبلغ این وام پنج میلیون تومان تعیین شده است.  سال گذشته سقف  وام ضروری بازنشستگان چهار میلیون تومان بود. به گفته تقی زاده، پرداخت این وام در سال جاری به زودی آغاز می‌شود و در حالی که تا سال گذشته وام ضروری به 300 هزار بازنشسته پرداخت می‌شده، امسال 400 هزار بازنشسته می‌توانند از این وام بهره ببرند. به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگان کشوری، این تسهیلات با اقساط ۳۶ ماهه و با کارمزد چهار درصد ارائه می‌شود.  او گفته تلاش ما پرداخت وام به بخشی از بازنشستگان صندوق است که به هردلیل موفق به دریافت وام ضروری نشده‌اند. وی اضافه کرده که تاکنون ۸۵ درصد بازنشستگان تحت پوشش از این تسهیلات در سال‌های مختلف استفاده کرده‌اند. بنا به گفته تقی‌زاده، بازنشستگان متقاضی دریافت وام ضروری، از نیمه دوم امسال می‌توانند از طریق سایت صندوق به نشانی cspf.ir ثبت نام کنند.

افزایش 19 درصدی حقوق

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، تقی زاده همچنین گفت که این صندوق دومین صندوق بیمه‌ای بزرگ کشوری با حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته است که از این تعداد ۵۶ درصد مربوط به آموزش و پرورش و فرهنگیان است. او با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری در دوره جدید مدیریتی و در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان خدمات مختلفی ارائه می‌دهد، گفت که در حال حاضر در کنار جمعیت بازنشستگان کشوری، یک میلیون و ۳۰۰ هزار شاغل کسور پرداز داریم که در این دوره تلاش می‌کنیم در حوزه‌های مختلف چون، معیشت، بیمه و درمان، سفر و… از بازنشستگان تحت پوشش حمایت کنیم. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه به طور متوسط ۱۹ درصد به حقوق بازنشستگان این صندوق در سال جاری اضافه شد، گفت: «با این افزایش و نسبت به سال گذشته، متوسط حقوق بازنشستگان کشوری از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.» تقی زاده یادآور شد: «با افزایش‌های صورت گرفته، حداقل حقوق بازنشستگان کشوری با ۳۰ سال سابقه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که تنها سه درصد از بازنشستگان صندوق حداقل بگیر هستند. براساس گزارش‌های صندوق امسال ۸۲,۵ درصد از بازنشستگان تحت پوشش، از افزایش حقوق در قالب همسان سازی برخوردار شده‌اند.» وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات مناسب برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: «با نشست‌های متعددی که با کمیسیون اجتماعی مجلس که هفته گذشته نیز این نشست به میزبانی صندوق برگزار شد در تلاش هستیم تا در این خصوص اتفاقات خوبی بیفتد. به هر حال آنچه مورد نظر در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان است، قانون مدیریت خدمات کشوری است که در این کمیسیون بررسی می شود.» 

تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیمه تکمیلی درمان با هدف کمک به حفظ سلامتی و کاهش هزینه درمانی مورد توجه قرار دارد، گفت که «این خدمت امسال در شکل جدیدتری انجام خواهد شد. تلاش ما این است که ضمن کاهش هزینه‌های سلامت، کیفیت درمان نیز در سطح بهتر و خدمات کیفی تری ارائه کنیم.»  وی ادامه داد: «از تمام ظرفیت‌های شرکت‌های بیمه‌ای برای خدمات بهتر و کیفیت مناسب با کمترین قیمت استفاده خواهیم کرد. صندوق بعد از بررسی و کار کارشناسی در این زمینه شرکت بیمه‌گری را انتخاب خواهد کرد که بیشتر نیازهای بازنشستگان را تامین کند.»

2

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 116
  • دیروز: 105
  • هفته: 1,276
  • ماه: 3,545
  • سال: 89,947