خبر

منتشر شده در صفحه کرمان زمین | شماره 845

سارق ۵۰۰ میلیون ریالی طلا دستگیر شد
فرمانده انتظامی «سیرجان» از دستگیری یک نفر سارق منزل و کشف ۶ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
«سرهنگ محمدرضا ایران نژاد» با اعلام این خبر گفت :با وقوع تعدادی سرقت منزل در یکی از شهرستان ، با شگرد مشابه ای، رسیدگی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود : با افزایش کنترل های نا محسوس پلیس و کسب سرنخهایی در این خصوص ، در نهایت یک متهم شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ ایران نژاد تصریح کرد : متهم که ۱۲ فقره سابقه کیفری سرقت در پرونده دارد در بازجویی های پلیسی و مواجه شدن به دلایل و شواهد ارائه شده از سوی ماموران ، لب به اعتراف گشوده و راز ۶ فقره سرقت منزل را آشکار کرد .
وی افزود : این متهم با شناسایی منازل گران قیمت ابتدا با زدن زنگ از خالی بودن آنها اطمینان حاصل می کرده سپس وارد خانه ها می شده و اقدام به سرقت طلاجات می کرده است .
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان خاطرنشان کرد :این سارق بیش از ۵۰۰ میلیون ریال طلا از مالباختگان سرقت کرده است و به دو نفر مالخر می فروخته که مالخران نیز دستگیر و مقادیری از این طلاجات کشف شده است .
سرهنگ محمدرضا ایران نژاد با اشاره به اینکه بیکاری ، عدم درآمد کافی جهت تهیه مواد مخدر و عدم توجه مالباختگان به موارد ایمنی را می توان از دلایل و انگیزه های ارتکاب این سرقت ها دانست تصریح کرد : این مجرم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

با نصب تجهیزات نوین نقشه برداری در ادارات ثبت استان صورت گرفت:
آغاز اجرای طرح شمیم در سطح استان کرمان
با استقرار ایستگاه های ثابت GNSS و گیرنده های متحرک Rover در ادارات ثبت استان کرمان بهره برداری از طرح شمیم در سطح استان رسما آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان همزمان با دهه مبارک فجر با استقرار ایستگاه های ثابت فوق پیشرفته ماهواره ای GNSS و تهیه گیرنده های متحرک Rover در ادارات ثبت، اجرای طرح شمیم در سطح استان کرمان آغاز گردید.
این طرح که از جدیدترین استانداردهای روز دنیا بهره مند می باشد نقشه برداری اراضی و املاک را در سطح استان به روز خواهد کرد و به صورت پایلوت در ادارات ثبت اسناد و املاک راه اندازی گردیده و از طریق آن کلیه نقشه بردارانی که دارای گیرنده های Rover می باشند می توانند با استفاده از ایستگاه های GNSS نصب شده در ادارات ثبت استان از مزایای آن بهره ببرند.
نقشه برداری با استفاده از شبکه شمیم دارای بیشترین دقت و حداکثر خطای ۳ سانتیمتر بوده و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای ماده ۲ آئین نامه اجرایی قانون جامع حدنگار (کاداستر) کشور آن را تحت سیستم کاداستر اجرایی نموده است.
شایان ذکر است طرح فوق در سطح استان کرمان با سرمایه ای بالغ بر هفده میلیارد ریال برای نصب ایستگاه های GNSS و ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جهت تهیه گیرنده های Rover به بهره برداری رسیده و افزایش گستره اجرایی آن برای کلیه نقشه برداران ادارات ثبت استان در دستور کار اداراه کل ثبت استان کرمان می باشد.

10

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 346
  • دیروز: 850
  • هفته: 4,965
  • ماه: 24,752
  • سال: 182,039