چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه‌نگاری 2017 برگزار می شود

منتشر شده در صفحه کرمان زمین | شماره 842

چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه‌نگاری ۲۰۱۷ برگزار می شود
مدیرکل پست استان کرمان از برگزاری چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه نگاری سال ۲۰۱۷ خبر داد. علیرضا اکبری در جمع خبرنگاران گفت: اتحادیه پست جهانی با هدف افزایش آگاهی جوانان از اهمیت نقش خدمات پستی در جامعه و نیز ترویج فرهنگ مکاتبه، همه ساله مسابقه نامه نگاری ویژه نوجوانان را با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین المللی برگزار می کند.
وی افزود: موضوع مسابقه نامه نگاری در سال ۲۰۱۷ با عنوان «تصور کنید شما مشاور جدید دبیرکل سازمان ملل هستید، در این صورت برای کمک به دبیرکل ابتدا به کدامیک از موضوع های مورد بحث جهان خواهید پرداخت و چه راه حلی به وی توصیه خواهید کرد» تعیین شده است. مدیرکل پست استان کرمان اظهار کرد: شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان عضوی از اتحادیه پست جهانی در انجام این اقدام فرهنگی به طور فعال مشارکت می کند.
اکبری تصریح کرد: موضوع انتخابی مسابقه نامه نگاری امسال بسیار مهم و جذاب است و با توجه به موقعیت منطقه ای ایران، نقش موثری در اذهان جهانیان و سطح بین المللی می تواند داشته باشد. وی ادامه داد: در همین راستا به منظور برگزاری هرچه بهتر چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه نگاری و ترغیب حداکثری نسل نوجوان به شرکت در این رقابت جهانی سازمان ها و نهادهای موثر در این مسابقه با شرکت ملی پست همکاری می کنند.
مدیرکل پست استان کرمان تصریح کرد: بر اساس اعلام اتحادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداکثر ۱۵ سال می توانند در این مسابقه رقابت کنند و نامه های ارسالی باید به صورت دست نویس و یک رو بوده و موارد مربوط به نامه نگاری را رعایت کند و حداقل در ۲ صفحه و حداکثر در چهار صفحه تنظیم شود.
وی گفت: شرکت ملی پست ایران به منظور تسهیل و تسریع فرایند ارسال نامه ها، پاکت های ویژه ای برای این مسابقه طراحی کرده که در دفاتر پستی و مراکز کانون فکری کودکان و نوجوانان و مدارس به صورت رایگان توزیع می شود.
اکبری تاکید کرد: شرکت کنندگان در چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه نگاری نامه های نوشته شده را در این پاکت ها که در قالب سرویس پست جواب قبول طراحی شده قرار داده و بدون هیچگونه پرداخت وجهی به صندوق های پستی سطح معابر انداخته و یا به نزدیکترین دفتر پستی تحویل دهند.
وی با بیان اینکه مهلت شرکت در چهل و ششمین دوره مسابقه بین المللی نامه نگاری تا ۱۲ اسفند است افزود: هیات داوران از میان نامه های ارسالی نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شرکت در رقابت بین المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می کند. وی گفت: به نفرات اول تا سوم بین المللی مدال های طلا، نقره و برنز تعلق می گیرد و به دیگر انشاهای برتر گواهینامه و جوایزی اهدا خواهد شد.
مدیرکل پست استان کرمان تصریح کرد: در سطح ملی نیز ۲۲ نامه برتر تمبر طلا و نقره دریافت خواهند کرد و همچنین به یکصد اثر بعدی جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.
وی گفت: تمام نوجوانان علاقه مند و با ذوق را به شرکت در این مسابقه دعوت می کنیم و امیدواریم برنده مسابقه نامه نگاری ۲۰۱۷ از ایران و استان کرمان باشد. اکبری بیان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را به صندوق پستی ۱۵۸۷۵-۸۸۱۱، روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.

38

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :