شنیده شدن صدای تیراندازی در مرکز تهران

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 821

شنیده شدن صدای تیراندازی
در مرکز تهران
فرارو- صدای تیراندازی و شلیک متوالی گلوله ضد هوایی دقایقی پیش در تهران به گوش رسیده است. این صدا درمناطق مختلفی از تهران از جمله میدان ولی عصر تا خیابان انقلاب و خیابان بهشتی به گوش رسیده است.
عصر دیروز در حوالی منطقه انقلاب تهران سامانه‌های پدافند هوایی مستقر در منطقه اقدام به شلیک گلوله کردند. علت شلیک هنوز مشخص نیست. برخی گزارش ها از این حکایت دارد که پدافند تهران متوجه وجود شی ناشناسی در آسمان تهران در محدوده میدان انقلاب شده و بلافاصله اقدام به شلیک ضد هوایی به سمت آن کرده است. علی اصغر ناصربخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شیء مورد هدف قرار گرفته هلی شات (ریز پرنده ای که در مناطق مرکزی تهران در پرواز بود) بوده و توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت و ساقط شد. پس از رویت این (هلی شات) پدافند هوایی بیت و دانشگاه به سمت این شی شلیک کردند و نهایتا پدافند هوایی دانشگاه این ریزپرنده را ساقط کرد. وی در ادامه افزود: هنوز معلوم نیست این ریزپرنده متعلق به کدام نهاد و سازمان بود که با پیدا کردن لاشه آن تحقیقات آغاز می‌شود. اکنون تحقیقات در حال انجام شدن است. ناصر بخت در پایان در پاسخ به این پرسش که چند هلی شات در حال پرواز بود،گفت : یک هلی شات بود که آن هم ساقط شد. در همین راستا امیر الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی نیز در گفتگو با شبکه خبر گفت: یک فروند پرنده بدون سرنشین فیلمبرداری وارد منطقه ورود ممنوع شده بود که برابر روش های جاری پرنده بعد از اولین رگبار از محدوده خارج شد و برای تامین امنیت مردم منطقه تیراندازی خاتمه یافت. الهامی گفت: این موضوع تهدید خاصی به حساب نمی‌آید.
شی‌ء دیده شده در آسمان تهران کوآد کوپتر بوده است
همچنین یک مقام مسئول در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا به صدا و سیما گفت: این کوآد کوپتر در منطقه پرواز ممنوع اقدام به پرواز کرده که با اقدام سریع پدافند و توپ های ۲۳ میلی متری ضد هوایی منطقه را ترک کرده است.وی افزود: پدافند به سرعت این پرنده را شناسایی می کند و تکلیف آن را معلوم خواهد کرد که از کجا پرواز کرده و با چه هدفی در منطقه پرواز ممنوع بوده است. این مقام مسئول در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش تصریح کرد: هر شی پرنده‌ای در یک لحظه مورد شناسایی قرار می گیرد و با شدت با آن برخورد خواهد شد.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 10
  • امروز: 84
  • دیروز: 593
  • هفته: 5,566
  • ماه: 15,500
  • سال: 88,339