استاندار کرمان اعلام کرد: رشد 110 درصدی صادرات کرمان پس از برجام

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 819

استاندار کرمان اعلام کرد:
رشد 110 درصدی صادرات کرمان پس از برجام

استاندار کرمان گفت: 794 میلیون دلار صادرات سال 94 در استان کرمان داشته‌ایم که این رقم در 9 ماه سال جاری به 900 میلیون دلار رسیده و صادرات استان کرمان 110 درصد نسبت به دوران قبل از برجام افزایش یافته است. به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری افزود: در دولت تدبیر و امید 482 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان انجام شده و برجام در اقتصاد این استان 100 درصد موثر بوده است.
وی با تسلیت ارتحال آیت‌ الله هاشمی ‌رفسنجانی گفت: گزارش ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان را در آخرین دیدار با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در 14 دی ماه جاری ارائه کردیم و این گزارش به آیت‌الله موحدی‌کرمانی نیز ارائه شد. وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری از آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی به عنوان تکیه گاه انقلاب و رهبری یاد کردند.
استاندار کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به بحران آب در استان گفت: تونل انتقال آب به شمال استان کرمان در حال انجام است و به دنبال سرمایه گذار برای اجرای پروژه آب جنوب استان هستیم و تامین آب شرق استان کرمان از طریق سد نساء نیز انجام می‌شود. وی با اشاره به تدوین و اجرای طرح همیاران آب استان کرمان ابراز کرد: نقشه تامین آب طولانی مدت در استان کرمان طی دولت یازدهم تهیه شده است. رزم حسینی گفت: رشد اقتصادی در اهداف کلان اقتصاد مقاومتی استان کرمان 8.5 درصد پیش‌بینی شده است که 5.7 درصد از محل تجهیز منابع و بقیه از محل بهره‌وری است و طی پنج سال باید تجهیز منابع در استان کرمان انجام شود که برابر با تجهیز منابع از سوی دولت طی برنامه ششم توسعه است.
وی همگرایی و همدلی بین ارکان حکومت را مهم دانست و تاکید کرد: برای اینکه همه ارکان حکومت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کرمان با هم مرتبط کنیم، میثاق‌نامه‌ای را امضا کردیم. وی گفت: شورای اقتصاد مقاومتی مساجد و محلات در روستاها و شهرهای استان کرمان راه اندازی شده و 44 جلسه اقتصاد مقاومتی با 148 مصوبه در استان کرمان برگزار شده است.
استاندار کرمان اظهار کرد: 56 پروژه ملی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان داریم که 51.1 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و 147 پروژه استانی نیز دارای 58 درصد پیشرفت فیزیکی هستند. وی با اشاره به ایجاد مرکز کنترل و نظارت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی افزود: پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان را از طریق این سامانه به صورت آنلاین رصد می‌کنیم. وی بیان کرد: سه هزار و 400 میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام قابل واگذاری در استان کرمان داریم که تاکنون 980 میلیارد تومان پروژه را واگذار کرده‌ایم.

21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 251
  • دیروز: 161
  • هفته: 1,455
  • ماه: 4,329
  • سال: 137,130