خبر

منتشر شده در صفحه محیط زیست | شماره 817

نجات کرکس سیاه آسیب

 دیده در جیرفت

یک کرکس سیاه آسیب دیده (گونه حمایت شده و در معرض انقراض) توسط یکی از شهروندان دوستدار طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت تحویل گردید. این پرنده ارزشمند هم اکنون تحت مراقبت و تیمار میباشد.

 

بازداشت شکارچی گراز در ساوه

ساعت ۹ شب چهارشنبه ۸ دی ۹۵، با اطلاعاتی که اداره محیط زیست شهرستان ساوه از تخلف صورت گرفته در خصوص شکار یک راس گراز در اطراف نوبران بدست آورده بود، مراتب به نیروی انتظامی نوبران اعلام گردید که در نهایت منجر به دستگیری دو شکارچی متخلف در این منطقه شد.

 

دستگیری شکارچیان کبک

 در سیرجان

محمود علیرضایی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیرجان گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان متخلف به منطقه آزاد قره چشمه واقع در کوه چاه هزار، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیرجان عازم منطقه مورد نظرشده و پس از مدتی جست و جو، ردزنی و کمین با متخلفین مواجه و آنها را دستگیر نمودند. از متخلفین لاشه پنج عدد کبک و یک سلاح شکاری تک لول روسی نیز کشف و ضبط گردید. در این رابطه و شکارچی متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع محترم قضایی تحویل داده شدند.

 

کشف لاشه نه عدد کبک وحشی و چهار قبضه سلاح ساچمه زنی در جیرفت

محمد کمالی رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت گفت:  مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی به چهار نفر شکارچی غیر مجاز برخورد نموده و آنان را دستگیر نمودند. در بازرسی از متخلفین چهار قبضه سلاح ساچمه زنی شکاری و لاشه نه عدد کبک وحشی کشف و ضبط و متهمین به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

بازگشت حیات  به تالاب سلکه

با افزایش حجم آب، حیات به پناهگاه حیات وحش سلکه در حاشیه تالاب بین المللی انزلی بازگشته و پرندگان بسیاری از جمله گونه ارزشمند پلیکان خاکستری جهت زمستان گذرانی به این تالاب مهاجرت نموده اند. 

 

بازسازی لانه چهار جوجه جغد در شوشتر

مأموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در پی گشت و کنترل در منطقه میان آب پس از مشاهده لانه گزینی جغد انبار (سفید) در حاشیه زهکش اصلی و وجود چهار جوجه جغد در آن و از آنجا که این لانه در محلی واقع شده که براثر بارندگی های اخیر و ریزش دیواره زهکش تخریب شده بود  و همچنین فضای کافی برای زیستن و تغذیه آنها توسط والدین وجود نداشت اقدام به بازسازی و احیای لانه این پرنده شکاری در همان محل نمودند که با رصد نمودن لانه از بازگشت مجددا والدین و تغذیه جوجه ها اطمینان حاصل شد.

 

کشف اجزای بدن کل وحشی و کبک در میانه

در جریان بازرسی از منزل یکی از شکارچیان متخلف ساکن حاشیه منطقه حفاظت شده کاغذکنان که با هماهنگی مقامات قضایی و کارکنان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه صورت گرفت، دو تخته پوست کل و بز وحشی، لاشه یک قطعه کبک وحشی به همراه دوربین شکاری، مقادیری فشنگ و دیگر لوازم شکار کشف و ضبط و یک متهم در این رابطه به مراجع قضایی معرفی گردید.

10

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 55
  • دیروز: 325
  • هفته: 1,377
  • ماه: 6,340
  • سال: 68,426