در سینما شهر تماشای کرمان اکران شد مستند «دختران در قاب»

منتشر شده در صفحه ایران زمین | شماره 817

در سینما شهر تماشای کرمان اکران شد

مستند «دختران در قاب»

پیام ما- فیلم مستند دختران در آینه به کارگردانی حدیث کریمی فر در سینما «شهر تماشا» اکران شد. موضوع این فیلم محدودیت دختران و چالش های حضور آنان در اجتماع می باشد. 

فیلمساز کوشیده است آن چه که دغدغه خود و دختران همفکرش می باشد را در قالب دیالوگ هایی به مخاطبان خود انتقال دهد. برای همین از میان دختران علاقه مند به فعالیت اجتماعی افرادی برای حضور در فیلم انتخاب کرده است. فاطمه آرا(روزنامه نگار)، زهرا آقاعباسی(هنرپیشه تئاتر)، هدی کریمی فر(گرافیست)، مهسیما غفاربیگی(مدرس آواز)،  ساره ملکی(نویسنده)، مژده مؤذن زاده(عکاس) و حدیث کریمی فر(فیلمساز) دخترانی هستند که در این فیلم به بیان عقاید خود در زمینه کار و فعالیت اجتماعی و ازدواج و… می پردازند.  کارگردان مستند دختران در قاب می گوید:«دختران در قاب؛ دغدغه دختران سرزمین من است که به دنبال پیشرفت هستند. دغدغه هایی که من در طول روز یا خودم با آن ها دست و پنجه نرم می کنم و یا دیگر دختران در گفت و گوهای روزمره بیان کرده اند.» کریمی فر در خصوص نام گذاری فیلم مستند ساخته خود اظهار می دارد:«قاب به معنای محدودیت و محصوریت در چهارچوب هایی است که جامعه و خانواده برای زنان ترسیم کرده اند. این قاب مانع بروز استعدادها و توانایی های زنان می شود. خروج از این قاب برای دختران و زنان نیز بسیار سخت می باشد.»

کریمی فر از همه دخترانی که در«دختران در قاب» با او همکاری کرده اند تشکر می کند و می گوید:«بسیاری از دختران جرأت و جسارت این را نداشتند که مقابل دوربین قرار بگیرند. اما جسارت این دوستان، ستودنی است. چون آمدند و با شجاعت مثال زدنی آن چه را که حرف دل دیگر دختران است را بیان کردند. نکته قابل توجه دیگر این بود که در بین همه فیلم هایی که تا کنون ساخته ام، برای اولین بار یک تیم بسیار همدل را تجربه کردم. فضای همدلی در این کار موج می زد.»

این فیلمساز جوان از افسانه سیفی(رییس انجمن سینما جوان کرمان)، مسعود اشجعی(فیلمساز) و ذوالعلی (هنرپیشه تئاتر و رییس سینما شهرتماشا) به دلیل حمایت ها و همراهی ها و راهنمایی هایی که در جریان ساخت «دختران در قاب» داشته اند، قدردانی کرد.   

37

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 54
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,578
  • ماه: 5,340
  • سال: 131,886