واکنش اعضای ستاد روحانی به اتفاقات اخیر: تراز مالی ستاد رییس جمهور شفاف است

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 812

واکنش اعضای ستاد روحانی به اتفاقات اخیر:
تراز مالی ستاد رییس جمهور شفاف است

برخی اعضای شورای مرکزی ستاد انتخاباتی رییس جمهوری در واکنش به ادعایی درباره کمک مجرم نفتی به انتخابات ریاست جمهوری تأکید کردند ترازنامه مالی این ستاد شفاف است اما از قوه قضائیه می‌خواهیم برای شفافیت و احقاق حقوق مردم، نفر اصلی پرونده بابک زنجانی را کشف کنند. به گزارش ایرنا موضوع پرونده مجرم نفتی آنگاه در رسانه‌ها و افکار عمومی بار دیگر رنگ گرفت که حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت که در محل سالن اجلاس سران تهران برگزار شد بر ضرورت شفاف‌سازی این پرونده و پاسخ به سؤالات افکار عمومی درباره نفر یا نفرات اصلی این پرونده تأکید کرد. به دنبال آن آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در مقام پاسخ اظهار کرد که «اینکه گاهی گفته می‌شود پشت پرده این پرونده چرا معلوم نشده و چرا قوه قضاییه پاسخگو نیست، حرف نادرستی است.» وی به برخی اظهارات مجرم نفتی هم اشاره‌کرده و گفت: «بابک زنجانی بسیاری ادعاها را مطرح کرده که ما برای حفظ آبروی عده‌ای و برای تحفظ بر قانون، آن‌ها را علنی نکرده‌ایم. البته ما چون سخنان او را عین واقع نمی‌بینیم، دلیلی ندارد که هر آنچه می‌گوید را بپذیریم.» این اظهارات که گفته شد درباره کمک بابک زنجانی به انتخابات ریاست جمهوری بوده، دستاویز سؤال خبرنگاری شد که در نشست خبری سخنگوی دولت از محمدباقر نوبخت پرسید.
عضو دولت تدبیر و امید و یکی از اعضای ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی اظهار کرد: «بخش مالی انتخابات آقای روحانی در دور گذشته بسیار شفاف و روشن است. قطعاً چنین مطلبی نادرست است و امیدواریم قوه قضاییه مشخص کند، کدام دوره ریاست جمهوری بوده است؛ البته اگر این ادعا درست باشد». اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی و عضو ستاد انتخاباتی دکتر روحانی هم در گفت‌وگویی به این اظهارات پاسخ داد و گفت: «اگر منظور این است که بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی کمک کرده، این حرف دروغ است؛ چون حساب‌هایمان در ستاد انتخاباتی روشن بود.
حسابدار و اداره امور مالی داشتیم و تمام دریافت‌ها و پرداخت‌هایمان هم در ستاد انتخاباتی که آقای نعمت زاده رئیس ستاد بود، ثبت‌شده است و چنین اتفاقی نیافتاد.» عضو ستاد انتخاباتی روحانی ادامه داد: «ما یک ترازنامه شفاف در ستاد داشتیم و همان موقع هم اعلام کردیم که اگر آقایان همه موافق هستند، همه کاندیداها اعلام کنند که از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند. هنوز هم این آمادگی را داریم به شرطی که همه کاندیداهای آن دوره بیایند و اعلام کنند از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند؟» مشاور رییس جمهوری اضافه کرد: «افرادی که در ستاد آقای روحانی بودند الان هم در دسترس هستند؛ این افراد آمادگی دارند که ترازنامه‌شان را اعلام کنند که از کجاها پول گرفتند و کجاها خرج کردند از این شخص هم هیچ پولی به این ستاد داده نشده و حساب‌های ستاد مشخص است.» ترکان تصریح کرد: «ما اعلام کردیم که آمادگی داریم مخارج را اعلام کنیم به شرطی که همه کاندیداها این کار را بکنند. من آن موقع هم پیشنهاد کردم همه بیایند ترازنامه منابع و مصارفشان را اعلام کنند و بگویند از چه کسانی پول گرفتند و کجاها دادند. همه منابع در این حساب رفت و همه مصارف هم با چک از آن حساب بیرون آمد. من پیشنهاد می‌کنم مبالغی که بابک زنجانی ادعا کرده پیگیری شود که در صورت اثبات، هر پولی به هرکسی داده، پس گرفته شود.»

17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 4
  • امروز: 49
  • دیروز: 394
  • هفته: 3,493
  • ماه: 19,539
  • سال: 212,781