خبر

منتشر شده در صفحه تکنولوژی | شماره 808

تعریف اپل از موفقیت سریع و آسان کاملا
تغییر کرده است
روز گذشته تیم کوک از ایرپاد جدید اپل به عنوان موفقیتی سریع و آسان یاد کرده بود. این موضوع نشان می‌دهد تعریف کوپرتینونشین‌ها از این عبارت کاملا تغییر کرده است.
روز گذشته تیم کوک در مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC، درباره‌ی ایرپاد جدید اپل صحبت کرد و آن‌ را موفقیتی سریع و آسان دانست. با اینکه در این مصاحبه اطلاعاتی درباره‌ی جزئیات فروش و چند ماه تأخیر عرضه‌ی ایرپاد وجود ندارد، اما کوک گفته است هر تعداد که بتوانند از این ایرپادها تولید خواهند کرد. اگر به خاطر داشته باشید یک‌بار دیگر اپل از عبارت «موفقیت سریع و آسان» استفاده کرد بود که به زمان معرفی آیپد بازمی‌گردد. اما واقعا آیپد را باید یک موفقیت سریع دانست؛ چرا که اپل توانست در هفته‌ی اول بیش از نیم میلیون دستگاه از این تبلت به فروش برساند و این آمار شامل پیش‌فروش نسخه‌ی 3G که کمی دیرتر تحویل داده شد نیست. متأسفانه اطلاعات دقیقی از میزان فروش ایرپاد اپل در دست نیست و نمی‌توان به‌طور دقیق نسبت به ادعای تیم کوک یا نسبت به میزان فروش آیپد، قضاوت درستی داشت. اما نکته‌ی قابل توجه این است که تمامی موجودی ایرپاد اپل به‌صورت مجازی در سراسر آمریکا به فروش رفته است و در حال حاضر تقاضا برای هدفون‌های بلوتوث ۱۷۰ دلاری اپل بالا است. گفته می‌شود برخی از فروشگاه‌ها شاید چیزی در حدود ۸ جفت هدفون برای فروش دارند و قطعا نمی‌توان وضعیت فروش ایرپاد اپل را با شرایطی که بعد از عرضه‌ی آیفون یا آیپد رخ داد، مقایسه کرد. حتی اگر میزان فروش ایرپاد جدید به میزانی باورنکردنی رسیده باشد، همچنان استفاده از عبارت موفقیت سریع و آسان کمی غیرمنطقی است. اپل ماه سپتامبر از ایرپاد خود در کنار گوشی آیفون 7 رونمایی کرد و با اینکه قرار بود این هدفون‌ ماه اکتبر عرضه شود، ولی با چند بار تأخیر این زمان به تعطیلات کریسمس موکول شد.

شیائومی دستگاه
تصفیه کننده هوای قابل حمل را معرفی کرد
دستگاه تصفیه‌کننده هوای می کار ایر پیوریفایر، محصول جدید شیائومی است که برای خودرو در نظر گرفته شده و می‌تواند هوای داخل اتاقک خودرو را در تنها ۳ دقیقه تصفیه کند.
شیائومی به‌تازگی از گجت هوشمندی رونمایی کرده که درواقع متعلق به برند میجیای این کمپانی است. این گجت، یک دستگاه تصفیه‌کننده هوا به نام می کار ایر پیوریفایر است که به لطف قابل حمل بودن، به کاربر اجازه می‌دهد آن را در هر مکانی استفاده کند. شایعه‌ی وجود این گجت هوشمند از زمانی قوت گرفت که تصویری از آن منتشر شد. در این تصویر مردی در حال کار با می هوم ایر پیوریفایر در یک قطار سریع‌السیر بود و همین امر باعث شد کاربران به ساخت مدل قابل حمل آن امیدوار شوند. مانند دیگر محصولات برند میجیا، این گجت نیز در صفحه رسمی ویبوی برند میجیا معرفی شد. می کار ایر پیوریفایر از همان طراحی مستطیل شکل استفاده می‌کند که دیگر محصولات شیائومی برخوردار هستند. البته در طراحی این محصول تغییراتی ایجاد شده است تا بتوان در خودرو آن را به صندلی متصل کرد. محصول جدید شیائومی، صدای کمتری تولید می‌کند و همچنین نرخ CADR (نرخ تولید هوای پاک) کمتری دارد که به تنها ۶۰ مترمکعب در ساعت می‌رسد؛ در حالی که دستگاه می ایر پیوریفایر پرو می‌تواند به نرخ CADR ۵۰۰۰ مترمکعب در ساعت برسد. البته میزان هوای پاک تولیدشده توسط می کار ایر پیوریفایر با در نظر گرفتن محیط کوچک اتاقک خودرو کاملا منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا دستگاه دیگری که ذکر کردیم برای پوشش محیط‌های وسیع‌تر مثل خانه و اداره تولید شده است.

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :