دستگیری عامل کلاهبرداری از طریق فروش پوشاک در اینستاگرام

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره 805

دستگیری عامل کلاهبرداری از طریق فروش پوشاک در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان در خصوص خریدهای اینترنتی که یکی از مهمترین موارد کلاهبرداری روز دنیا می باشد هشدار داد و گفت:شخصی که مبلغ 100 میلیون ریال از طریق فروش پوشاک در اینستاگرام کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ« امین یادگارنژاد» با اعلام این خبر گفت: با توجه به مراجعه شخصی به این پلیس در خصوص عدم وصول کالا بعد از خرید اینترنتی ، مراتب جهت پیگیری در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: شاکی عنوان داشت شخصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد صفحه ای با عنوان فروش انواع لباس و درج شماره کارت بانکی در آن صفحه کرده بود که شخصا اقدام به خرید اینترنتی به مبلغ 7 میلیون ریال از آن صفحه کردم که پس از گذشت مدت زمان زیادی از خرید, کالای مورد نظر بدستم نرسیده است.
رئیس پلیس فتا استان کرمان در این خصوص گفت: در حین رسیدگی به این پرونده چند پرونده مشابه نیز به این پلیس ارجاع داده شد که کار با شدت بیشتری در دست اقدام قرار گرفت.
وی بیان‌کرد: در این راستا با بررسی‌های فنی و تحلیل‌های کارشناسی، متهم شناسایی که با توجه به اینکه به کشور ترکیه سفر کرده بود در بازگشت به ایران و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در این خصوص گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد که با مشاهده ادله و مستندات به کلاهبرداری از سه نفر به مبلغ100 میلیون ریال اعتراف کرد.
وی در ادامه افزود:با تکمیل تحقیقات و جمع‌بندی اظهارات طرفین پرونده به همراه متهم و مستندات جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.
سرهنگ یادگارنژاد از شهروندان خواست: در خصوص خرید های اینترنتی خود از سایت ها و فروشگاههای مجاز اقدام به خرید کنند زیرا افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد هم‌وطنان اقدام به تبلیغ و فروش کالاهای مختلف در فضای مجازی می کنند که باعث ایراد خسارت های مالی بسیاری می شوند. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در پایان از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد این چنینی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی به این پلیس اعلام کنند.

68

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 248
  • دیروز: 161
  • هفته: 1,452
  • ماه: 4,326
  • سال: 137,127