معاون اول رییس جمهور: خرابکاری آقایان را هرچه تلاش می‌کنیم نمی‌توانیم جبران کنیم

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 805

معاون اول رییس جمهور:
خرابکاری آقایان را هرچه تلاش می‌کنیم نمی‌توانیم جبران کنیم

معاون اول رییس جمهور از کسانی که به‌زعم او انتقادات غیرمنصفانه‌ای از دولت دارند، شدیداً انتقاد کرد. به گزارش انتخاب اسحاق جهانگیری صبح دیروز در جلسه گزارش عملکرد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در محل این وزارتخانه و با حضور وزیر صنعت و معاونین او برگزار شد، اظهار کرد: «وقتی مثلاً گفته می‌شود طبق آمار بانک مرکزی ۷.۴ و طبق مرکز آمار ۶.۴ درصد در ۶ ماه گذشته رشد داشته‌ایم آقایی که اصلاً معنی رشد را نمی‌داند می‌گوید این رشد برای نفت است و عربستان بیشتر باید به آن افتخار کند.»
وی ادامه داد: «مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که به آمار رسمی کشور اشکال وارد نکنید. خدا شاهد است که اگر من یا آقای رییس‌جمهور اطلاع داشته باشیم چه کسانی این آمار را تهیه می‌کنند یا به آن‌ها به دستوری بدهیم دستگاه‌های رسمی آمار را اعلام می‌کنند.» جهانگیری یادآور شد: «همین مرکز آمار گفته است که رشد کشور منهای نفت ۴.۳ درصد بوده است یا در صنعت بالای ۴ درصد و در کشور بالای ۵ درصد رشد اعلام‌شده. این آمار باید انسان را خوشحال کند که کشوری که از رکود تورمی رنج می‌برده به این ارقام رسیده اما عده‌ای می‌گویند برای زندگی مردم اتفاقی نیفتاده است.» وی در ادامه تأکید کرد: «به کسانی که انتقاد می‌کنند باید بگوییم سیاست شما همان بود که فضای اقتصادی کشور را به پرتگاه رساندید و نیروهای انقلاب را مقابل هم قراردادید. شما کشور را به ته دره بردید و ما آن را چند پله از ته دره بالا آورده‌ایم اما هنوز در دره است. آمار تورم،‌ رکود و درآمد سرانه مردم در سال ۹۱ آن‌قدر بد بوده که هرچه تلاش می‌کنیم نمی‌توانیم خرابکاری آقایان را جبران کنیم.» معاون اول رییس‌جمهور اضافه کرد: «عده‌ای تمام هدفشان را گذاشته‌اند که چگونه می‌توانیم اعتماد و امید را از مردم بگیرند. چون می‌دانند امید مردم بزرگ‌ترین سرمایه جمهوری اسلامی ایران است و وقتی مردم ناامید شوند ممکن است دست به هر کاری بزنند.» جهانگیری با گلایه از برخی دستگاه‌ها و رسانه‌ها، افزود: «برخی رسانه‌ها که از پول بیت‌المال استفاده می‌کنند به‌گونه‌ای تیتر می‌زنند که اگر مجموعه‌ای در خارج از کشور می‌خواست کاری کند که مردم مأیوس شوند به این خوبی نمی‌توانست. اگر به فکر انتخابات هم هستند باز این نوع رفتار به مصلحت شخصی و گروهی‌شان نیست چون مردم بالأخره متوجه امور هستند.»
وی با اشاره به توافق هسته‌ای و برجام، خاطرنشان کرد: «در سیاست خارجی ممکن است در دو جای برجام هم اشتباه باشد. اگر دست ما بود که همه برجام را بنویسیم به‌گونه‌ای می‌نوشتیم که برخی از مخالفینمان نابود شوند ولی این توافقی بود که بین ایران و ۶ قدرت جهانی صورت گرفت. بااین‌حال هیچ کشوری خارجی نیست که به خاطر برجام به ما تبریک نگوید.» وی ادامه داد: «حتماً آمریکایی‌ها در این زمینه دشمنی و شیطنت می‌کنند. اما ما نباید از این اتفاق خوشحال باشیم بلکه باید با دنیا تعامل کنیم و نگذاریم آمریکا بتواند سیاست‌هایش را اجرایی کند.» معاون اول رییس جمهور همچنین بیان کرد: «از روزی که گفته شد قرارداد هواپیما بسته‌ایم عده‌ای عزا گرفتند. تا کی ملت ایران باید تحقیر می‌شد و هواپیماهای درجه‌دو را از ضعیف‌ترین کشورها می‌گرفت. ما برای این هواپیماها تنها ۱۵ درصد پول داده‌ایم و ۸۵ درصد باقیمانده قرار است از محل بلیتی که فروش می‌رود برگردانده شود که این دست‌مریزاد دارد.»

9

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 465
  • دیروز: 637
  • هفته: 16,943
  • ماه: 70,892
  • سال: 155,006