خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 803

برگزاری اولین مانور مشترک خط گرم ما بین شرکتهای توزیع برق شمال کرمان و توزیع برق یزد
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، اولین مانور گروه خط گرم و پنجمین جلسه هم اندیشی مابین شرکتهای توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و استان یزد در آذرماه در محل مدیریت توزیع برق شهرستان انار برگزار شد.
معاون هماهنگی برق شهرستانها در این خصوص گفت: این مانور با حضور ۴ گروه عملیاتی و دو گروه خط گرم از شرکت توزیع نیروی برق شمال و شرکت توزیع استان یزد انجام گردید که نتیجه این عملیات اصلاح ۳ کیلومتر شبکه برق بود. مهندس جهادی در ادامه اظهار داشت: با برگزاری این مانور یکسری اقدامات اساسی از جمله: تعویض کت اوت های معیوب، اصلاح رابط و هرس کردن درختان و همچنین کاور نمودن ترانسفورماتورها در شهرستان انار بخوبی انجام شد.
در پایان این مانور، نشست هم اندیشی این دو گروه برگزار و رییس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت هدف از برگزاری این مانور را تبادل اطلاعات دانست و گفت: این دو شرکت با استفاده از تجربیات یکدیگر و شناخت کلی از شبکه های برق شهرهای معین می توانند در مواقع بحران و بروز حادثه در برقراری ارتباط با هم همکاری نمایند. قاسم اعتمادیان همچنین گفت: ماهانه شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، جهت بازدید از دیزل ژنراتورها اقدام می شود و چگونگی عملکرد آنان در مواقع بحران صورت می پذیرد. وی در پایان گفت: به منظور انجام مانورهای مشترک، مانور عملیاتی بعدی در منطقه کوهبنان، بهاباد و بافق بین دو استان کرمان و یزد به منظور تست سکسیونرها و قطع کننده ها در نقطه مانوری انجام خواهد شد.

فرماندار جیرفت خبر داد
کاهش ۵۰ درصدی بارندگی در جنوب استان
به گزارش ایرنا احمد امینی روش در نشست کمیته حفاظت از منابع آب مناطق جنوب استان کرمان افزود: این منطقه بر اساس گزارش های هواشناسی از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ میلیمتر بارندگی داشته در حالی که سال گذشته میزان بارندگی در این منطقه طی این مدت ۷۳ میلیمتر گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: آمار و ارقام هواشناسی از میزان بارندگی در جنوب استان کرمان بیانگر بحران آب در این منطقه است و باید این بحران به درستی مدیریت شود.
وی حفظ منابع آب، مصرف بهینه آب بویژه در بخش کشاورزی را لازم دانست و افزود: اعضای شوراها و دهیاران می توانند در فرهنگ سازی صحیح استفاده از منابع آبی نقش مهمی ایفا کنند.
فرماندار جیرفت از برخود قاطع با کم کاری دستگاه های متولی خبر داد و افزود: دستگاه های متولی باید با تشکیل گروه های سیار درصدد جلوگیری از اینگونه تخلفات باشند. وی ادامه داد: همه باید بدانند بحران آب، استقلال مردم و جامعه را به خطر می اندازد و دلیلی ندارد که عده ای به صورت غیرقانونی از منافع ملی استفاده کنند.
وی افزود: چاه ‌های غیرمجاز باید به هر قیمتی مسدود شوند و متخلفان هم بدانند در این زمینه شرکت آب منطقه‌ ای جنوب کرمان و نیروی انتظامی بسیار جدی است و سایر دستگاه‌ ها در اجرایی کردن این عملیات باید تعامل و همکاری کنند.
امینی روش عنوان کرد: اولویت‌ بندی نقاط آسیب ‌پذیر دشت ‌های استان کرمان از سوی دستگاه ‌های اجرایی ضروری و لازم است تا تمام دستگاه ها در اجرای قوانین و طرح احیاء و تعادل ‌بخشی آب ‌های زیرزمینی با یکدیگر همسو و همگام حرکت کنند.

18

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 121
  • دیروز: 501
  • هفته: 10,639
  • ماه: 70,723
  • سال: 155,038