دولت مخابرات را پس گرفت

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 795

دولت مخابرات را پس گرفت

همشهری آنلاین- سازمان خصوصی‌سازی‌ ظهر دیروز با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، از فسخ قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران خبر داد.
رئیس هیأت‌عامل سازمان خصوصی‌سازی‌ در گفت‌وگو با همشهری این موضوع را تأیید کرد. علی‌اشرف پوری‌حسینی اعلام کرد: مالکان مخابرات به تعهداتشان عمل نکرده‌اند و سازمان خصوصی‌سازی‌ ۹۵۰میلیارد تومان چک برگشتی از کنسرسیوم خریدار شرکت مخابرات در دست دارد.
• پس از ۷سال
واگذاری سهام شرکت مخابرات بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی‌ در تاریخ اقتصاد ایران به شمار می‌آید. کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین ۷سال پیش یعنی در آبان‌ماه سال ۸۸بلوک ۵۰درصدی سهام مخابرات را به قیمت ۷هزار و ۸۰۰میلیارد تومان خرید. با توجه به ساختار سهامداران این کنسرسیوم و شبه‌دولتی بودن آن، این واگذاری با اعتراض برخی مسئولان، کارشناسان و نمایندگان مجلس روبه‌رو شد. اکنون پس از ۷سال، سازمان خصوصی‌سازی‌ به بهانه عمل نکردن خریداران به تعهداتشان این قرارداد را فسخ کرده است.
• فروش دوباره سهام مخابرات
رئیس هیأت‌عامل سازمان خصوصی‌سازی‌ در توضیح این رویداد اعلام کرد: با این شرایط سهام شرکت مخابرات بار دیگر به دولت‌بازمی‌گردد تا در آینده برای واگذاری دوباره سهام مخابرات اقدامات لازم انجام گیرد. علی‌اشرف پوری‌حسینی اعلام کرد: با توجه به اینکه خریدار سهام مخابرات به تعهداتش عمل نکرده، سازمان خصوصی‌سازی‌ طبق مفاد قرارداد فروش، اجازه داشته قرارداد را فسخ کند. به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی در آینده‌ای نزدیک جزئیات این تصمیم اعلام خواهد شد.
• اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی‌
سازمان خصوصی‌سازی‌ در اطلاعیه رسمی خود اعلام کرده است: در چارچوب مفاد قرارداد منعقد شده با خریدار بلوک سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به ایفا نشدن تعهدات قرارداد مزبور از جانب خریدار و نقض مکرر تعهدات، سازمان خصوصی‌سازی‌ از حق فسخ مندرج در قرارداد یادشده استفاده کرده است.
سازمان خصوصی‌سازی‌ در اطلاعیه خود تأکید کرده است: برای استیفای حقوق دولت، پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقیمانده و طی کردن همه مراحل لازم، نظیر ارسال اظهارنامه رسمی به‌عنوان خریدار، با توجه به مفاد قرارداد فی‌مابین خریدار و سازمان خصوصی‌سازی‌ به‌عنوان نماینده دولت، سازمان خصوصی‌سازی‌ موضوع فسخ قرارداد واگذاری سهام را به خریدار سهام شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است.
در پایان این اطلاعیه تأکیده شده است: سازمان خصوصی‌سازی‌ و مراجع قانونی پس از طی کردن همه تشریفات قانونی نظیر اعاده سهام شرکت مخابرات ایران و بازگشت مدیریت و سهام آن به دولت جمهوری اسلامی ایران برای واگذاری دوباره سهام اقدام خواهند کرد.

18

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 671
  • دیروز: 850
  • هفته: 5,290
  • ماه: 25,077
  • سال: 182,364