رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور : ثبت 209 مورد کودک آزاری طی 6 ماهه اخیرکه 4 مورد آن منجر به مرگ شده است

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره 784

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور :

ثبت 209 مورد کودک آزاری طی 6 ماهه اخیرکه

  4 مورد آن منجر به مرگ شده است 

حسین اسد بیگی رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور در گفت و گو با خبرگزاری میزان با اشاره به آمار کودک آزاری در 6 ماه گذشته سال 95 گفت: تاکنون مسئولان 11 استان کشور گزارش های دریافتی مبنی بر کودک آزاری در 6 ماهه نخست سال جاری را به اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور ارسال کرده اند. 

وی افزود: یزد، خراسان رضوی، اصفهان، همدان، گلستان، قم، گیلان، کرمان، تهران، البرز و قزوین استان های هستند که آمار کودک آزاری خود را اعلام کرده اند.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با ارائه آماری از تعداد افراد زیر 18 سالی که طی بازه زمانی 6 ماهه مورد آزار قرار گرفته اند اظهارکرد: بر اساس آمار، 102 دختر و 107 پسر در سنین مختلف از نوزادی تا قبل از 18 سالگی از سوی والدین خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند که از این تعداد 104 نفر، نوزاد بوده اند.

اسدبیگی ادامه داد: از آمار 209 نفره کودک آزاری، 129 مورد از بیمارستان ها و مراکز درمانی به بهزیستی کشور ارجاع داده شده بودند که بعد از بررسی های متعدد از سوی قضات، 110 نفر به خانواده های خود ارجاع و 87 کودک به سازمان بهزیستی سپرده شده و سرپرستی 8 کودک نیز به اقوامشان سپرده شد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا کودک آزاری ها طی 6 ماهه اخیر منجر به فوت کودکی شده است یا خیر؟، گفت: از میان آمار 209 کودک آزاری صورت گرفته، 4 مورد منجر به فوت کودکان شده و بیشترین آمار کودک آزاری ها متعلق به تهران بوده است. 

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دلایل شناسایی کودکانی که در شهر تهران مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، خاطر نشان کرد: نخست جمعیت بالای پایتخت و دوم فعال بودن سازمان های حمایت کننده از مادران و کودکان در تهران منجر شده تا کودکان شناسایی شوند و در نهایت مورد حمایت قرار گیرند. وی به همکاری وزارت بهداشت و تعامل این وزارتخانه با سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی با مسئولان این وزارتخانه برگزار شده که در نهایت منجر به ابلاغ بخشنامه ای از سوی وزارت بهداشت به بیمارستان ها و مراکز درمانی جهت همکاری بیشتر با بهزیستی شده است.

اسد بیگی افزود: طبق بخشنامه وزارت بهداشت، مراکز درمانی و بیمارستانی موظف شده اند تمامی مادرانی که باردار بوده و فرزند معتاد به دنیا می آوردند و دچار مسمویت مواد هستند را بستری و تحت درمان قرار دهند.

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور اضافه کرد: نسبت کودک آزاری در 6 ماه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

 

25

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 119
  • دیروز: 133
  • هفته: 1,823
  • ماه: 7,446
  • سال: 83,818