حمایت دبیر کل حزب اتحاد ملت از رییس جمهور: روحانی تنها کاندیدای ما در انتخابات است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 777

حمایت دبیر کل حزب اتحاد ملت از رییس جمهور:
روحانی تنها کاندیدای ما در انتخابات است

دبیر کل حزب اتحاد ملت اعلام کرد این حزب مطرح اصلاح‌طلب در انتخابات پیشرو از حسن روحانی حمایت می‌کند. به گزارش ایلنا علی شکوری راد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، حسن روحانی را تنها کاندیدای جریان اصلاحات معرفی کرد و گفت: «بارها تأکید کرده‌ایم که تنها کاندیدای ما در انتخابات، حسن روحانی است. برخی مطرح می‌کنند که وقتی شما بی قید و شرط از کسی حمایت می‌کنید، او نسبت به شما احساس بی‌نیازی می‌کند. پس برای حمایت از روحانی باید شرط گذاشت.
این بحث در نگاه اول منطقی به نظر می‌رسد، ولی شرط گذاشتن جایی مفهوم دارد که شما آلترناتیو دیگری هم داشته باشید. وقتی آلترناتیوی وجود ندارد و ضرورتی هم برای آن احساس نمی‌شود، شرط گذاشتن بی‌معنا است.» او افزود: «ما به‌جای مشروط کردن حمایت از حسن روحانی، از وی حمایت می‌کنیم و در کنار آن مطالبات خود را نیز به‌صورت جدی طرح می‌نماییم و پیگیر اجرای آن‌ها می‌شویم. این را هم باید در نظر داشت که دولت در بسیاری از مسائلی که برای اصلاح‌طلبان مهم بوده، ورود کرده است و بعد به‌جایی رسیده که دیگر پیگیری آن برایش مقدور نبوده است. ما محدودیت‌های دولت را درک می‌کنیم و نمی‌خواهیم درگیر مسائلی شود که دولت را زمین‌گیر کند.» وی در ادامه به تشریح دلایل حمایت از حسن روحانی در انتخابات ۹۲ پرداخت و گفت: «برخی این انتقاد را مطرح می‌کنند که جریان اصلاحات با حمایت از روحانی در سال ۹۲، از هویت و گفتمان خود عدول کرد. من به‌هیچ‌وجه با این گفته موافق نیستم. ما در انتخابات گذشته در شرایطی بودیم که می‌بایست کشور را نجات می‌دادیم. کسب پیروزی در برابر افراطیون، بسیار مهم‌تر از آن بود که یک اصلاح‌طلب به پیروزی برسد. درواقع ما ضمن حفظ هویت و گفتمان خود، وارد ائتلافی شدیم که می‌توان آن را ائتلاف بهبود خواهی نامید.»
دبیر کل حزب اتحاد ملت بهترین مجرا برای پیشبرد گفتمان اصلاح‌طلبی را ورود به حاکمیت دانست و افزود: «لازمه پیشبرد گفتمان اصلاح‌طلبی، دست‌یابی به پایگاه‌های قدرت است تا بتوان از طریق آن اصلاحات را اعمال کرد. برخی می‌گویند که ما باید اصلاحات جامعه‌محور را دنبال کنیم و از حاکمیت فاصله داشته باشیم، ولی دیدیم که هرگاه اصلاح‌طلبان در دل حاکمیت حضور نداشته باشند، فضای جامعه نیز بسته‌تر خواهد شد.»
نماینده مجلس ششم ادامه داد: «روحانی اگرچه ادعای اصلاح‌طلبی نداشت، ولی شعارهایی را مطرح کرد که حداقل مطالبات ما را برآورده می‌کرد. اگرچه برخی از این مطالبات هنوز محقق نشده‌اند، اما در مجموع، دولت فراتر از انتظار ما ظاهرشده است.»

11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :