خبر

منتشر شده در صفحه کاغذاخبار | شماره 769

اصغر زاده:
تندروها از روی کار آمدن ترامپ علیه روحانی
استفاده می‌کنند
خبرآنلاین نوشت: اصغر زاده گفت: کارشکنی ترامپ در مسئله اجرای برجام دست دولت آقای روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ خواهد بست بنابراین وزارت خارجه باید ابتکار عمل را به دست گیرد و هزینه برهم زدن برجام را برای ترامپ افزایش دهد. به گزارش خبرآنلاین ابراهیم اصغر زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری خبرآنلاین در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره تأثیر رأی آوری ترامپ بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ایران گفت: معتقدم اتفاق تأثیرگذاری است چون ترامپ راجع به برجام باید مواضع خود را روشن کند. وی افزود: اگر برجام دچار یک مشکلاتی شود طبعاً در انتخابات سال ۹۶ امکان دارد مورد استفاده رقبای آقای روحانی و جریانات تندرو قرار بگیرد پس انتخابات آمریکا و آمدن ترامپ روی مسائل ایران تأثیرگذار است. اینکه آیا آقای روحانی یک سرنوشت محتومی دارد یا دولتش ناچار است بنشیند ببیند آقای ترامپ چه‌کار خواهد کرد، من با این دیدگاه موافق نیستم.

تشبیه جالب حمید بقایی از پیروزی دونالد ترامپ
معاون رییس جمهور سابق در کانال تلگرامی‌اش به انتخاب ترامپ به‌عنوان رییس جمهور آمریکا واکنش نشان داده است. به گزارش خبرآنلاین حمید بقایی در این مطلب نوشته است؛ دونالد ترامپ ناشناسی بزرگ به شمار می‌رود. او مصداق بارز استیلای شهرستان بر کلان‌شهر است، مصداق پیروزی روستا بر شهر. ترامپ در زمینه سیاست داخلی به نخبگان سیاسی تعلق ندارد.

طرح شفاف‌سازی دریافتی‌ رییس جمهور، وزرا و ارگان‌های زیر نظر رهبری در دستور کار مجلسی‌ها
ایرنا نوشت: عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفاف‌سازی دریافتی‌های مدیران دولتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. غلامرضا کاتب افزود: این طرح ۱۰ ماده‌ای نخستین دستور کار مجلس خواهد بود که در جلسه علنی بررسی و تصویب می‌شود. وی همچنین اظهار داشت: در طرح شفاف‌سازی دریافتی‌های مدیران دولتی تمامی دریافت‌های مدیران کشور شامل مقامات و مسئولان مانند رییس جمهوری، وزرا، معاونان وزرا، قضات و تمامی دستگاه‌ها، تمامی ارگان‌های زیرمجموعه رهبر معظم انقلاب و تمامی دستگاه‌هایی که ۵۰ درصد سهام آن‌ها متعلق به دولت است را مشمول می‌شود. نماینده مردم گرمسار در مجلس افزود: در این قانون هیچ فردی که از بیت‌المال حقوق دریافت می‌کند، مستثنا نشده است و همه شامل این قانون می‌شوند. کاتب ادامه داد: در این طرح دریافتی این افراد قیدشده و اگر کسی هم از اول سال ۸۸ بیشتر از میزان مقررشده دریافتی داشته است، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به دریافتی‌های سال‌های قبل رسیدگی خواهند کرد و باید دریافتی‌های غیرمتعارف خود در سال‌های گذشته را بازگردانند.

مخالفان ترامپ برای نامزدی میشل اوباما کمپین راه انداختند
ایسنا نوشت: مخالفان عصبانی ترامپ برای کاندیداتوری میشل اوباما در انتخابات ۲۰۲۰ کمپین راه انداختند و امید دارند که میشل شانس زیادی برای برنده شدن داشته باشد. پیروزی دونالد ترامپ به حدی مخالفان وی را دچار تشویش ساخته که از همین حالا گروهی برای پیدا کردن رئیس‌جمهور بعدی به تکاپو افتاده‌اند و کمپینی در شبکه‌های اجتماعی به‌منظور دعوت از میشل اوباما، همسر باراک اوباما برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به راه افتاده است. به گزارش پایگاه هیل، چند ساعت بیشتر از پیروزی دونالد ترامپ، کاندیدای مناقشه برانگیز حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نگذشته بود که صدها هزار نفر در شبکه‌های اجتماعی به کمپین دعوت از میشل اوباما، بانوی اول فعلی آمریکا برای انتخابات چهار سال بعد پیوستند. یکی از حامیان این کمپین نوشته است: «همه‌چیز برای پیروزی میشل اوباما در ۲۰۲۰ مهیا است.» یکی دیگر هم صرفاً اصرارش را این‌گونه با تکرار نشان داده است: «لطفاً میشل اوباما ۲۰۲۰ بیاد، لطفاً میشل اوباما ۲۰۲۰ بیاد، لطفاً میشل اوباما ۲۰۲۰ بیاد.»

10

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :