محمدرضا عارف: محافظه کار نیستم

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 766

محمدرضا عارف:
محافظه کار نیستم

ایسنا نوشت: محمدرضا عارف که برای آیین گشایش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در این دانشگاه حضور داشت به پرسش دانشجویان نیز پاسخ داد. یکی از دانشجویان با اشاره به مسأله بازداشت یاشار سلطانی خطاب به عارف، گفت: حداقل انتظار ما این است که شما در این مورد هم موضع‌گیری داشته باشید که عارف در پاسخ به این سؤال مطرح‌شده، اظهار کرد: «امروز نسبت به سال ۹۲ و ۹۴ مصونیت دارم. بحث محافظه‌کاری نیست. بحث مؤثر بودن است.
پیش ‌از این به‌عنوان شهروند صحبت می‌کردم اما امروز نماینده مجلس هستم و از سازوکار قانونی باید این موضوعات را پیگیری کنیم.» نماینده مردم تهران در مجلس، افزود: «شما دانشجویان دنبال حل مسائل هستید. اما باید با سازوکار قانونی حل مسائل را پیگیری کرد.» عارف افزود: «مگر مسأله ممنوع‌التصویری را پیگیری نکرده‌ام؟» در این هنگام یکی از دانشجویان با صدای بلند گفت شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید و عارف هم در جواب گفت وظیفه ما پیگیری است که ان‌شاءالله حل می‌شود و ما امیدواریم که حل شود. نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه شما با رأی میلیونی مردم به مجلس راه یافتید اما روند فراکسیون امید جای بحث ندارد؟ مردم از شما مطالبه دارند. در پنج ماهی که در مجلس بودید چرا نطق یا تذکری نداشتید و اکنون درباره نرگس محمدی می‌گویید نامه تعدادی از نمایندگان مادرانه بوده است؟ در مورد عملکرد وزارت علوم چه پاسخی دارید؟
عارف در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده، اظهار کرد: «در جریان شکل‌گیری ائتلاف امید و پس‌ازآن فراکسیون امید مهم‌ترین برنامه ما انسجام‌بخشی به این فراکسیون بود و به‌تدریج اعضای فراکسیون با موضوعات آشنا شدند و نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کردند، به‌عنوان‌مثال در انتخابات هیأت رئیسه مجلس پنج نفر از اعضا رأی آوردند.» وی با اشاره به دستور کار بودن انتخاب نظّار برای شوراهای عالی، گفت: «در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که دو نماینده از مجلس باید انتخاب شوند هر دو نفر از فراکسیون امید بودند. همچنین در ناظرین مجلس در هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها سه نفر از فراکسیون امید توانستند رأی بیاورند.» وی افزود: «تمامی این مسائل به زمان نیاز دارد که باید برنامه‌ریزی شود. اما در مورد نطق‌های بین دستور که گفتید در مجلس قرعه‌کشی انجام می‌شود و بنده نفر صد و نود و نهم هستم. هر وقت نوبتم شد نطق خواهم داشت.»

19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :