دادستان عمومی و انقلاب کرمان: داشتن شهری امن حق هر شهروند است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 765

دادستان عمومی و انقلاب کرمان:
داشتن شهری امن حق هر شهروند است

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اجرای طرح ویژه ارتقای امنیت عمومی جامعه با شعار « داشتن شهری امن حق هر شهروند است»، گفت: این طرح فراگیر در راستای درخواست های مردمی برای توسعه امنیت عمومی به صورت فراگیر در کرمان اجرایی می شود.
دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان در گفت‎وگو با خبرگزاری میزان، اظهار داشت : طرح ویژه ارتقای عمومی جامعه با رویکرد مردم محوری و ارائه پاسخ مناسب به درخواست های آحاد جامعه برای تامین امنیت تدوین و اجرایی شده است.
وی اظهار داشت: این طرح در سطح معابر عمومی وخیابان ها با حضور گشت های انتظامی و پشتیبانی و نظارت مستمر و صحنه ای قضائی به منظور ارتقای امنیت عمومی با همراهی مردم اجرایی می شود.
وی مبارزه با بزه ایجاد مزاحمت برای بانوان در معابر عمومی، مبارزه قاطع تر با اراذل و اوباش و عاملان نزاع های خیابانی و برخورد با متکدیان خیابانی را از جمله اهداف طرح ویژه ارتقای امنیت عمومی برشمرد.
وی گفت: در راستای اجرای این طرح با رانندگانی که اقدام به انجام حرکات نمایشی و خطرساز کرده و امنیت عمومی را خدشه دار می کنند نیز به صورت قاطع و قانونی برخورد می شود.
دادستان کرمان، جمع آوری معتادان متجاهر را از دیگر اهداف طرح ویژه ارتقای امنیت عمومی برشمرد و ادامه داد: در این طرح، مبارزه با مظاهر فرهنگ غربی و جرائم مرتبط با آن از جمله بدحجابی، رانندگی در حالت مستی و کشف حجاب در خودرونیز به صورت ویژه مورد اقدام و نظر قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نتایج آماری این طرح به صورت روزانه جمع آوری شده و به کارگروه های ۹ گانه پیشگیری از وقوع جرم دادستانی منتقل می شود تا کارهای کارشناسی بعدی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در راستای اجرای محدود و مقطعی این طرح در سال گذشته و ماه مبارک رمضان امسال، بیش از ۳۰۰ دستگاه انواع خودرو که ایجاد مزاحمت و ناامنی برای شهروندان و کشف حجاب کرده بودند نیز به عنوان ابزار ارتکاب جرم توقیف شده است.
این مقام قضائی، همکاری مردمی را ضامن اجرای صحیح و نتیجه بخش طرح ویژه ارتقای امنیت عمومی دانست و تصریح کرد: این طرح در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اجرای دقیق قانون و پاسداری از حریم شرع و نیز تامین امنیت پایدار برای همه احاد جامعه اجرایی شده است.
وی اعمال نظارت پویا و عملگرا با رویکردی برونگرا را از دیگر اهداف اجرای طرح ویژه ارتقای امنیت عمومی ذکر کرد و افزود: به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق مردم، جامعه امن و آرام زمینه را برای دستیابی به موفقیت در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سایر حوزه ها را فراهم خواهد ساخت.

18

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 331
  • دیروز: 850
  • هفته: 4,950
  • ماه: 24,737
  • سال: 182,024