خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 764

نمایشگاه کاریکاتور نفوذ در کرمان
آثار برتر کارتون و کاریکاتور نفوذ در کرمان به نمایش گذاشته شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مدیرحوزه هنری استان کرمان با اعلام این خبر افزود: به مناسبت هفته استکبارستیزی آثاری از هنرمندان استان‌های گیلان، همدان، فارس، اردبیل، مازندران، کردستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، سمنان، یزد، تهران، البرز، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی ، مرکزی، ایلام، کرمانشاه، لرستان، گلستان، قم، خوزستان ، یزد ، خراسان شمالی ،جنوبی و رضوی در مصلی بزرگ امام علی‌ کرمان در معرض دید علاقه ‌مندان قرار گرفت.
محمدحسین ملکی افزود: این نمایشگاه با محورهای نفوذ فرهنگی ، اقتصادی، سیاسی ، امنیتی و جریانی به همت حوزه هنری استان کرمان و با مشارکت مدیریت اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور کرمان برگزار شد.
وی اظهار کرد:این نمایشگاه سیزدهم و چهاردهم آبان به همت حوزه هنری استان کرمان و با مشارکت مدیریت اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور کرمان در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) شهر کرمان برگزار شد.
مدیر حوزه هنری کرمان خاطرنشان کرد: این آثار از صبح دیروز در سایت حوزه برای بازدید علاقمندان بار گزاری شده است.

با وجود شن های روان شرق استان به متروکه‌ای تبدیل می شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما فرماندار ریگان با اشاره به اینکه بیش از15روستای ریگان زیر شن‌های روان و50روستا و 70 کیلومتر از جاده ترانزیتی ریگان چابهار در محاصره شن های روان قرار دارد، گفت از بین رفتن پوشش گیاهی و توفان های شدید شن را عامل آن دانست.
باقری افزود: تاکنون بیش از 50میلیارد ریال جهت کشت نهال ومحافظت از جاده ترانزیت ریگان چابهار هزینه شده است .
فرماندار ریگان با اشاره به اینکه برای جلوگیری از هجوم شنهای روان در شهرستان ریگان بیش از 530میلیارد تومان اعتبار نیاز می باشد گفت در صورتی که اعتباراتی جهت مهار شن های روان به این شهرستان اختصاص نیابد، این شهرستان در شن های روان فرو خواهد رفت و شرق استان متروکه خواهد شد.

آغاز کاوش های باستانی در قلعه گنج
بررسی باستان شناختی شهرستان قلعه گنج از ابتدای آبان ماه جاری آغاز شد.
محمود وفایی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بررسی باستان شناختی شهرستان قلعه گنج از ابتدای ماه جاری و به مدت 45 در بخش چاه دادخدا آغاز شده است.
وی افزود: این بررسی شهرستان قلعه گنج را به لحاظ مطالعات باستانشناختی، مورد شناسایی، مستند سازی و در نهایت ثبت آثار ارزشمند قرار خواهد داد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه این بررسی با حضور کارشناسان هیات باستانشناسی در حال انجام است، تصریح کرد: در طول یکسال اخیر دو کاوش و سه بررسی در حوزه های جیرفت، فاریاب و قلعه گنج صورت گرفته است. وفایی اظهار کرد: کاوش های باستان‌شناسی در شهرستان های جنوبی استان کرمان با محوریت جیرفت ادامه خواهد داشت.
کشف بقایایی از تمدن 6هزار ساله جیرفت گمانه زنی ها در خصوص قدیمی ترین تمدن های جهان برمبنای جنوب شرق ایران را تایید کرده است.

9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 60
  • دیروز: 165
  • هفته: 1,217
  • ماه: 4,665
  • سال: 132,583