خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 760

برای اولین بار در کشور و در راستای توجه به اصول پدافند غیرعامل رخ داد
ساخت اتاقک موتورخانه و ایستگاه پمپاژ ایمن
در آبفار کرمان
روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان نوشت: با همکاری حوزه معاونت بهره‌برداری شرکت آبفار و یک شرکت خصوصی کانکسی ویژه محافظت از موتورخانه و ایستگاه‌های پمپاژ آب ساخته و مجهز شد.
نصب انواع سنسورهای محافظت از برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی و نیز انواع قفل‌های ضد سرقت ازجمله مزایای این اتاقک است. کانکس‌های ساخته‌شده در کف خود سوراخ‌های ریزی برای خروج آب اضافی جمع شده دارند و همچنین کابل برق نیز در کف کانکس به شکل خاصی تعبیه‌شده تا شکل زیبای اتاقک را حفظ کند. از دیگر ویژگی‌های این اتاقک خاص نصب چهارپایه بتنی در چهار طرف کانکس و حذف ساخت فونداسیون کف کانکس است.
از دیگر ویژگی‌های مثبت این کانکس یا اتاقک نگهداری تجهیزات آب‌رسانی، پوشش خوب درزها توسط فیلتر و ممانعت از ورود گردوغبار و به‌مرورزمان فرسودگی و کثیف شدن ناشی از ورود گردوغبار است. همچنین تمامی قطعات جدار و سقف جهت جلوگیری از زنگ‌زدگی از جنس گالوانیزه است و رنگ کانکس از نوع کوره‌ای الکترواستاتیک و درب‌های بیرونی و درونی آن از استحکام و ایمنی بالایی برخوردارند.
مجید جمالی زاده معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفار استان با تأیید این مطلب با اشاره به اینکه این موتورخانه مجهز به تابلوی محافظ جان، سنسور دزدگیر و تهویه و نیز خدمات جی اس ام است افزود: «این کانکس‌ها یا اتاقک‌های پیش‌ساخته به تکنولوژی روز به‌ویژه برای ایمنی پرسنلی که به موتورخانه وارد می‌شوند مجهز است.»
وی اظهار کرد: «سنسور دزدگیر اتاقک یک دقیقه بعد از ورود به داخل کانکس به صدا درمی‌آید و امکان قطع صدا تنها برای اپراتور و فرد فنی وابسته به شرکت آبفار فراهم است.» جمالی زاده بابیان اینکه تولید این کانکس به همراه تجهیزات مختلف ایمنی و مدرن آن 15میلیون تومان هزینه داشته است تصریح کرد: «ایده ساخت این اتاقک در معاونت بهره‌برداری شرکت آبفار مطرح شد و با کمک یک شرکت سازنده کانکس پیاده شد.»
وی خاطرنشان کرد: «سیستم (جی اس ام) در این اتاقک به این‌گونه عمل می‌کند که به‌محض باز شدن درب کانکس موضوع باز شدن در برای سه نفر به شکل پیامکی ارسال می‌شود.» وی در خصوص تابلوی محافظت از جان نیز گفت: «این تابلو در ورودی کانکس نصب‌شده و از برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی جلوگیری می‌کند.»
وی از ساخت و نصب اولین کانکس از این مجموعه در حسین‌آباد دهدار شهرستان جیرفت خبر داد و گفت: «پنج کانکس دیگر از این نوع در دست‌ساخت است تا در دیگر روستاها نصب شود.» وی با اشاره به نصب چهار قفل بیرونی و درونی برای جلوگیری از سرقت احتمالی، تأکید کرد: «ازاین‌پس تمام اتاقک‌های محافظ موتورخانه و ایستگاه پمپاژ از این نوع ساخته خواهد شد.»
این اقدام بی‌نظیر در راستای توجه به اصول پدافند غیرعامل بوده و می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های نگهداری این‌گونه اتاقک‌ها را کاهش داده و به افزایش عمر تجهیزات نیز کمک کند.

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :