درخواست آیت‌الله سبحانی، مرجع تقلید از دانشمندان ایرانی: نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشدکه وابسته به آمریکا نباشد؟

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 752

درخواست آیت‌الله سبحانی، مرجع تقلید از دانشمندان ایرانی:
نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشدکه وابسته به آمریکا نباشد؟

انتخاب نوشت: آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید ضمن هشدار نسبت به محتوای مخرب و منحرف‌کننده اینترنت خواستار راه‌اندازی اینترنت مستقل و قابل‌کنترل و مدیریت از داخل کشور شد. وی در دیدار با رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه اینترنت روز اول که آمد گفتند این وسیله ارتباطات است و به‌وسیله آن هر حادثه‌ای که در جهان رخ می‌دهد ما آگاه می‌شویم و هر فرمول علمی که در جهان عرضه می‌شود درک می‌کنیم، اظهار داشت: اینترنت را عین صافی و آب زلال برای ما تبلیغ کردند و ما نیز همان روزهای اول پذیرفتیم. وی ادامه داد : حتی گفتند جهان، جهان ارتباطات است و اگر بخواهیم ویژگی‌های قرن ۲۱ را بگوییم یکی از آن‌ها ارتباطات است ولی الان یکی دو سال است که فضای مجازی خیلی خطرناک شده است. این مرجع تقلید بابیان این‌که من نمی‌خواهم تحلیل‌های آن‌ها را مطرح کنم، گفت: محتوای مبتذل اینترنت جوانان را به فساد می‌کشاند. آیت‌الله سبحانی اظهار کرد: آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد که وابسته به آمریکا نباشد چون این‌گونه که من در مقاله می‌خوانم همه سرنخ‌ها دست آمریکا است و همه جهان به آنجا متصل است، حال نمی‌شود دانشمندان ما که در این مسائل علمی واقعاً هنر خود را نشان داده‌اند در مساله ارتباطات هم‌فکر کنند و یک اینترنت مستقلی داشته باشیم که همه اختیارها دست خود دولت ایران باشد؟
وی گفت: وزیر ارتباطات که خدمتشان رسیدیم چند بار هم مذاکره کردیم چرا این کار را نمی‌کنند من الان اگر عکس‌های اینترنت را نشان شما بدهم همه تکان می‌خورید این‌ها همه‌اش در اختیار جوانان قم است تا چه برسد تهران، اصفهان و تبریز و مشهد؛ هر آنی می‌توانند این مسائل را بشنوند و عقاید ما، افکار ما و عصمت ما را بمباران می‌کنند.
وی با بیان این که بواسطه اینترنت خانواده به تمام معنا می پاشد، از رئیس سازمان پدافند غیرعامل پرسید آیا این مسائل به حوزه کاری شما ارتباط دارد که وی در پاسخ گفت: بله مربوط می شود، کار ما کشف این تهدیدها و بعد دنبال کردن آن از وزارت ارتباطات است که باید چه اتفاق هایی رخ دهد تا یک اینترنت مستقل در اختیار خودمان داشته باشیم.
آیت الله سبحانی گفت: با این اوضاع و احوالی که است هر آنی می توانند افکار ما را تغییر دهند و هر کاری می توانند بکنند.
وی افزود: برخی نیز می گویند در برابر آن افکار و آن تضادهای موجود در فضای مجازی باید چیزهای خوبی را در اینترنت قرار داد که البته این خوب است اما فساد جای خودش است و آن فاسد بر این صالح غالب است، چون مساله دوران جوانی مطرح است و در این دوران تفکر ضعیف است و غرایز قوی است و ما هر چقدر هم بتوانیم برنامه صحیح و سالم اخلاقی و انسانی در اختیار قرار دهیم بالاخره آن فساد بر این غلبه می کند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: راه حل این است که وابستگی خود را از بین ببریم و اگر واقعا می شود یک اینترنت مستقل وجود داشته باشد و نیاز بانک ها و مردم را رفع کند در اولویت قرار بگیرد.
وی گفت: این اینترنت جوانان ما را به فساد می کشد و به طور حتم وظیفه شرعی این است که این اینترنت را به تدریج مسدود و یک اینترنت مستقل ایجاد کنند.

15

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 5,727
  • دیروز: 15,292
  • هفته: 48,066
  • ماه: 64,644
  • سال: 144,698