علیرغم درخواست ایران برای صدور ویزا ابهام در سفر نماینده فوتبال بانوان کرمان به سوئد

منتشر شده در صفحه گود ورزش | شماره 746

علیرغم درخواست ایران برای صدور ویزا
ابهام در سفر نماینده فوتبال بانوان کرمان به سوئد
تلفیقی از دو تیم شهرداری سیرجان و شهرداری بم به نمایندگی از کشورمان قرار بود برای یک بازی دوستانه به سوئد برود که با مخالفت شورای برون‌مرزی وزارت ورزش این سفر منتفی شد اما ظاهراً این موضوع به اطلاع طرف مقابل نرسیده است.
خانم هلنا سانگلاند، سفیر سوئد در تهران به «اکسپرسن» گفت: همچنان منتظر دریافت درخواست صدور ویزا از جانب اعضای تیم ملی فوتبال بانوان ایران هستیم. وقت به سرعت در حال گذر است. من مردد هستم که این بازی اصلاً برگزار شود. طبق هماهنگی‌هایی که از قبل صورت گرفته، قرار بوده دو تیم بانوان سوئد و ایران در تاریخ 20 اکتبر (29 مهر) در شهر گوتنبرگ به مصاف هم بروند.
ماریکا دومانسکی لایفورس، سرمربی تیم ملی بانوان سوئد هم در گفت‌وگو با این روزنامه سوئدی ضمن گلایه از رفتار طرف ایرانی اظهار داشت: وقتی توافقنامه‌ای امضا می‌شود، باید نسبت به آن پایبند بود و بحث ما با ایرانی‌ها هم همین است. در عین حال یکی از مسئولان برگزاری مسابقات در گفت‌وگو با «اکسپرسن» عنوان کرد: توافقی که بین ما صورت گرفته، تنها مربوط به مسابقات تیم‌های مردان می‌شود. نمی‌توانم پاسخ دیگری به شما بدهم و اگر پرسشی دارید می‌توانید از اتحادیه فوتبال سوئد بپرسید. خانم هلنا سانگلاند، یک روز پس از مصاحبه‌ای که با «اکسپرسن» داشته، در گفت‌وگویی مجدد با همین روزنامه اظهار داشت: هنوز ویزایی صادر نشده، اما ما درخواست صدور ویزا برای 34 نفر از اعضای تیم بانوان ایران را دریافت کردیم. در حال حاضر اصلاً نمی‌دانیم که اوضاع چطور پیش خواهد رفت. تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا به موقع ویزاها را برای اعضای تیم ایران صادر کنیم، اما کار سختی داریم چون تعداد مدارکی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، زیاد است. در کنار اینها گاهی اوقات درخواست صدور ویزا نیز کامل نیست و این مشکل‌ساز می‌شود.
مریم جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری بم درگفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درخصوص لغو سفر دو تیم منتخب شهرداری سیرجان و بم به تورنمنت سوئد گفت: تنها می‌دانم این سفر لغو شده است و دلیلش را نمی‌دانم. در این بین سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان همچنان امیدوار است که این دو تیم کرمانی به تورنمنت سوئد اعزام شوند. مریم جهان‌نجاتی در این باره گفت: قرار بود مهر ماه به دعوت فدراسیون فوتبال سوئد به این کشور برویم و با تیم بزرگسالان این کشور بازی کنیم.
وی افزود: مسئولان فدراسیون فوتبال هم برای گرفتن مجوز این سفر قرار بود جلسه‌ای را با مسئولان شورای برون مرزی برگزار کنند. گویا این جلسه برگزار نشده و پس از آن شورای برون مرزی با این سفر مخالفت کرده است.
جهان‌نجاتی یادآورشد: امیدوارم اعزام تیم منتخب شهرداری سیرجان و بم به سوئد انجام شود. چرا که این فرصت بسیار خوبی است تا بانوان ما رقابت با یک تیم اروپایی را تجربه کنند. بانوان ما می‌توانند با حجاب اسلامی در زمین مسابقات حاضر شوند و فرصتی برای نمایش فرهنگ و اعتقادات ما خواهد بود.

35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 71
  • دیروز: 98
  • هفته: 2,289
  • ماه: 9,551
  • سال: 105,311