خبر

منتشر شده در صفحه کاغذاخبار | شماره 734

افشاگری درباره کارت
۵۰۰ هزارتومانی شهرداری تهران به نمایندگان در صحن علنی مجلس
به گزارش خبرآنلاین؛ علیرضا رحیمی نماینده تهران در لحظات پایان جلسه علنی روز گذشته مجلس، در تذکری کارت ۵۰۰ هزار تومانی شهرداری به نمایندگان مجلس را فاش کرد و گفت: «اتفاقی در مجلس رخ داد که به هیئت ریئسه مجلس این ایراد باز می گردد،امروز در کریدور مجلس لیستی آوردند به عنوان تسهیلات تربیت بدنی شهرداری برای نمایندگان مجلس که به شکل کارت هدیه ۵۰۰ هزارتومانی به نمایندگان مجلس پیشنهاد شده بود، این جریان برای یکی دو نفر هم نیست.» وی افزود: «من پیگیری کردم تا ببینیم چنین چیزی صحت دارد یا نه؟ دیدم که همه نمایندگان استنکاف کردند و با هوشیاری نمایندگان این حرکت با شکست روبرو شد. خواهش من از هیئت رئیسه این است که در ماده ۲۴ آیین نامه نظارت بر امور سازمانی و حفظ شأن مجلس وظایف هیئت رئیسه است، این موضوع بررسی شود. مجموعه ای که ادعا دارند شانشان اداره کشور است و برای ریاست جمهوری میخواهند کاندیدا شوند باید انقلابی گری را در عمل نشان دهند.» مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: «ما به عنوان هیئت رئیسه اطلاع نداشتیم و برای اولین بار می شنویم، قطعا بررسی میکنم و قطعا شهرداری تهران هم حق دارد این را یکشنبه انشاءاله توضیح دهند.» در این میان یک نماینده خطاب به مطهری اظهار کرد: «به شهرداری چه ربطی دارد،‌ اداره رفاه مجلس کارت خواسته است، آنها هم مثل طر ح ترافیک دادند.» در پایان مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، با تکرار صحبت های این نماینده گفت: «می گویند درخواست اداره رفاه بوده است و انشاءاله جلسه بعد توضیح می دهیم.»

واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به نامه احمدی‌نژاد به رهبری:
به کجا چنین شتابان…؟
روزنامه جمهوری اسلامی در واکنش به نامه احمدی‌نژاد به رهبری و اعلام عدم کاندیداتوری‌اش در انتخابات سال آینده، نوشت:از دوران تصدی مسئولیت دولت‌های نهم و دهم پرونده‌های مفتوح و رسیدگی نشده قابل توجهی باقی مانده است که مردم در انتظار نتیجه رسیدگی به آنها هستند. در این تقصیر‌های تعمدی که به پیشرفت کشور و اعتماد مردم لطمه‌های جدی وارد کرد حتی افراد و دستگاه‌هایی که از بدنه دولت نبودند نیز متهم هستند که ماجرای کهریزک و اعترافات مرتضوی تنها یکی از آنهاست. بذل وبخشش‌های بی‌حساب و کتاب از بیت المال و فساد‌های کلان مالی،اختلاس و رانت خواری‌های فراوان دامن افراد زیادی را می‌گیرد و اگر کلیت عملکرد زیان بار۸ساله آن دولت متاسفانه به علت فقدان یک سیستم حسابرسی و نظارتی قدرتمند بعد از گذشت سه سال از خاتمه کار دولت عدالت محور!!رسیدگی نشده است پرونده‌های حقوقی موجود و متهمان حاضر آن که باید تعیین تکلیف شوند.
سخن اینجاست که اعلام دیر هنگام رئیس دولت‌های مذکور نباید ذره‌ای در این روال خدشه وارد کند.یعنی چه فردی که معاون اول او در زندان است و خودش باید هنوز پاسخگوی اول باشد، به استناد یک دیدار با رهبر انقلاب و نصایح ضروری و کاملا روشن ایشان،بعد از یک ماه که همه نوع تعبیری را به علت سفر استانی تبلیغاتی‌اش به راه انداخت، طلبکارانه از میدان رقابتی که هرگز بختی در آن نداشت بعنوان اطاعت از سخن رهبری و نه به اراده و خواست خود ترک نماید و برای آینده سیاسی خود مقتدرانه پیام صادر نماید؟ این ماجرا در کل برای او یک فرافکنی و فرار به جلو است.دولت یازدهم در گرداب نابسامانی‌های آن دوره هنوز گرفتار است…به کجا چنین شتابان؟

15

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • امروز: 95
  • دیروز: 359
  • هفته: 2,595
  • ماه: 15,691
  • سال: 76,594