خبر

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره 700

عفو رهبری برای ۴ اعدامی
رییس‌کل دادگستری استان کرمان از عفو ۱۰ نفر از محکومان استان به مناسبت فرارسیدن سالروز با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) خبر داد و گفت: با عفو مقام معظم رهبری(مدظله العالی(، ۴ زندانی کرمانی از اعدام رهایی یافتند.
«یدالله موحد» در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: به مناسب فرارسیدن سالروز با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو، تخفیف یا تبدیل مجازات ۷۰۵ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند، که ۱۰ مورد از آن‌ها مربوط به استان کرمان می‌باشد. نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان اعلام کرد: از مجموع این افراد، ۶ نفر مربوط به پرونده‌های غیراعدامی و ۴ مورد مربوط به محکومان اعدام است که با این عفو، مجازات آن‌ها به حبس ابد کاهش یافته است. موحد با بیان اینکه تمام جرایم متهمین یاد شده در حوزه‌ موادمخدر می باشد،گفت: تعداد دو نفر از مشمولان این عفو، پایان محکومیت داشته و از زندان آزاد شدند.

توقیف پیکان وانت حامل آویشن قاچاق
به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان، سرهنگ علی کشاورزی سه شنبه هفته جاری اعلام کرد: ماموران کلانتری ۱۱۹ شهرستان کرمان حین گشت زنی در حوزه انتظامی خود به یک دستگاه خودرو پیکان وانت مشکوک شدند. وی گفت: ماموران انتظامی پس از توقف خودرو و بازرسی آن، آویشن های قاچاق از نوع خشک شده را کشف کردند. جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان افزود: در ارتباط با این پرونده یک نفر دستگیر و به همراه کالای قاچاق برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد. وی ارزش ریالی محموله کشف شده را ۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: قاچاق این نوع کالا علاوه بر تخریب محیط زیست سبب وارد آمدن لطمات فراوانی به اقتصاد کشور می شود.

کشف ۷۶۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر
دادستان عمومی و انقلاب کرمان در گفت وگو با خبرگزاری میزان از کشف ۷۶۸کیلوگرم از انواع مواد مخدر توسط اداره کل اطلاعات استان کرمان در شهر کرمان خبر داد.
دادخدا سالاری در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: با توجه به پیگیری های به عمل آمده توسط مامورین اداره کل اطلاعات در راستای شناسایی و ضربه به باندهای قاچاق موادمخدر در شهر کرمان یکی از محل های دپو در شهر کرمان شناسایی شد. وی افزود: چند روز قبل محل دپو یکی از باندهای کلان قاچاق مواد مخدر در شهر کرمان شناسایی و با اقدامات عملیاتی محموله مواد مخدر به وزن ۷۶۸ کیلوگرم از انواع مختلف کشف شد. سالاری ادامه داد: در این عملیات میزان ۲۹۰کیلو تریاک،۴۰۰/۲۷۶کیلوگرم هروئین،۱۰۰/۵۱ کیلوگرم مرفین،۸۰۰/۱۴۴کیلوگرم حشیش و۴۰۰/۵ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه کشف و توقیف شد. این مقام قضایی با بیان اینکه یک نفر از اعضای اصلی باند دستگیر شده است،گفت:طی بررسی های بعمل امده محموله مذکور توسط یک باند مسلح به شهر کرمان منتقل و قرار بود در فرصت مناسب به استان های عمقی کشور منتقل شود.

17

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 8
  • امروز: 62
  • دیروز: 750
  • هفته: 5,381
  • ماه: 15,642
  • سال: 86,864