تجمع کارگران مرمت «ارگ بم» در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 696

تجمع کارگران مرمت «ارگ بم» در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده

کارگران ارگ قدیم بم در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق اعتصاب کرده و کار را تعطیل کردند. این اولین تجمع کارگران مرمت کار ارگ قدیم نبوده است و در سال گذشته نیز برای پیگیری معوقات حقوقی خود تجمع کرده‌اند. به گزارش «کرمان نو» یکی از کارگران می‌گوید که حدود دو سال است که حتی لباس به ما نداده‌اند و پنج ماه حقوقمان پرداخت‌نشده است.
او می‌گوید سال قبل هم که به دلیل پرداخت نشدن حقوقمان اعتراض کرده بودیم به مدت پنج روز کسر حقوق شدیم. کارگر دیگری که در جمع معترضین بود توضیح می‌دهد که خداوند هیچ‌کس را شرمنده خانواده‌اش نکند ما دیگر حتی روی نگاه کردن به خانواده را نداریم و این مدت بیمه‌های ما قطع‌شده است. یکی از کارگران که به بیماری سرطان مبتلا بوده است به دلیل نداشتن بیمه یکی از بیمارستان‌های تهران از پذیرش وی امتناع کرده است و کارگر مجبور شده است زمین مسکونی‌اش را بفروشد تا خرج درمان خود کند. قابل‌ذکر است این کارگران سابقه‌ای از هشت سال تا ٢٢سال دارند . حدود ١١٠کارگر در ارگ قدیم در حال فعالیت می‌باشند.
این کارگران تحت مسئولیت سازمان میراث فرهنگی در پروژه نجات بخشی ارگ قدیم بم به‌صورت تخصصی به کار مرمت ارگ قدیم مشغول‌اند در پنج ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.
در همین رابطه خبرگزاری ایسنا گزارش داد که محمدمهدی افضلی مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: «متاسفانه از ابتدای سال جاری و به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم از سوی پایگاه میراث جهانی، نتوانستیم حقوق ۵ ماه ۱۱۸ نفر از کارکنان قراردادی و ۴ نفر از کارکنان روزمزد این پایگاه در شهرستان بم را پرداخت کنیم.» وی با تأکید بر اینکه این مسئله مختص کرمان نبوده و در کل پایگاه‌های میراث جهانی در کشور بوده است تصریح کرد: «این موضوع در کرمان حادتر از سایر پایگاه‌های میراث جهانی در کشور بوده زیرا تعداد پرسنل این مرکز زیاد بوده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر این اعتبار به استان‌ها واگذار شود تا بتوانیم حقوق این کارکنان را به حسابشان واریز کنیم.»

17

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :