از سوی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان: شرکت شیر پاستوریزه پگاه کرمان به عنوان واحد صنعتی نمونه سال ۱۳۹۵ معرفی شد

منتشر شده در صفحه کافه سینما | شماره 688

از سوی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان:
شرکت شیر پاستوریزه پگاه کرمان
به عنوان واحد صنعتی نمونه سال ۱۳۹۵ معرفی شد

همایش بزرگ روز صنعت و معدن با حضور مهندس فتوت معاون استاندار و دکتر زاهدی و دکتر پور ابراهیمی نمایندگان کرمان در مجلس شورای اسلامی و مهندس طبیب زاده نایب رئیس اتاق بازرگانی کرمان و جمعی از مدیران و فعالان عرصه صنعت استان در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، دراین همایش شرکت شیر پاستوریزه پگاه بعنوان واحد صنعتی نمونه استان معرفی شد و به دلیل زحمات و تلاش مؤثر مدیریت و کارکنان در تولید محصولات باکیفیت و تنوع محصول وارتقاء جایگاه صنعت و معدن استان، لوح تقدیر و تندیس واحد صنعتی نمونه سال ۱۳۹۵ به مهندس پاکدل مدیر عامل پگاه کرمان اهداء و از تلاشهای وی و کارکنان پگاه کرمان قدردانی به عمل آمد. مهندس پاکدل درحاشیه مراسم در گفتگویی اظهار داشت: شرکت شیر پگاه همواره سعی کرده با ارتقاء کیفیت وتولید محصولات متنوع در راستای نیاز و سلامت جامعه گام بردارد.
وی افزود: یکی از اقداماتی که در جهت افزایش کیفیت محصول انجام شد تلاش برای دریافت شیر خام با کیفیت از دامداران بود. وی در این مورد بیان داشت: برای دریافت شیر با کیفیت بسته های تشویقی برای دامداران در نظر گرفته ایم تا آنها به تحویل شیر با کیفیت ترغیب شوند.
مهندس پاکدل یادآور شد: ما به حفظ سلامت جامعه پایبندیم به همین دلیل اخیرا ویتامین D3 رابه شیر تولیدی اضافه کرده ایم این ماده موجب می شود کلسیم موجود در شیر به خوبی جذب بدن شود. وی افزود: برای تولید خوب شرایط خوب مورد نیاز است و براین اساس سالیانه مبالغی هزینه میشود تا فضای محیط برای تولید مناسب باشد.
مدیر عامل شیر پگاه کرمان افزود: به دلیل رعایت استانداردهای تعریف شده در سال 92 -93 -94 به طور پیاپی به عنوان نمونه استاندارد ملی موردتقدیر قرار گرفتیم همچنین به دلیل رعایت پارامترهای تضمین کیفیت (G MP)در سطح کارخانجات شیر پگاه کشور رتبه 2 را کسب کردیم.
مهندس پاکدل تصریح کرد: این اقدامات کیفیتی در شیر پگاه کرمان باعث شد که این بار نیز به عنوان واحد صنعتی نمونه استان انتخاب شویم . وی در ادامه تاکید کرد آمار پوکی استخوان در کرمان بسیار بالاست مردم باید بدانند مصرف لبنیات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است مصرف شیر به طور مستمر مارا در برابر بیماریها خصوصا پوکی استخوان حفظ خواهد کرد. مهندس پاکدل به تولیدات متنوع شیر پگاه کرمان اشاره کرد از جمله شیر پاستوریزه و استریل در بسته بندی های مختلف و پنیر لاکتیکی، پنیر سین بیوتیک و پنیر یو اف و ماست سین بیوتیک و کشک و دوغ.
وی همچنین توضیح داد برای تولید با کیفیت به ماشین الات مدرن نیاز است که این دستگاهها با قیمت های گزاف خریداری و نصب شده که یکی از این دستگاهها مربوط به خط تولید شیر استریل است ،در استریلیزاسیون دمای شیربرای مدتی کوتاه ناگهان تا حدود 140 درجه سانتی گراد می رسد و کلیه میکروب های بیماری زا از بین میرود و سپس در بسته بندی های هفت لایه بسته بندی می‌شود که ماندگاری بالایی دارد.
لازم به یاد آوری است که شرکت شیر پگاه کرمان بدلیل تلاش مستمر در ارائه محصولات با کیفیت و رعایت مباحث زیست محیطی و دیگر ملاحظات در سالهای اخیر موفق به دریافت گواهینامه های متعددی نیز شده است از جمله :
گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (برای خط تولید پنیر یواف) ISO22000
گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008
گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2004
گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007
گواهینامه سیستم مدیریت آزمایشگاه ISO 17025
گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کننده.
گواهینامه حلال

27

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :