کرمان نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه معدن است

منتشر شده در صفحه صنعت و معدن | شماره 686

کرمان نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه معدن است

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان در نشست با سفیر آفریقای جنوبی در ایران با بیان این‌که ایران جزو10 کشور نخست دنیا در حوزه معدنی است گفت: استان کرمان رتبه نخست کشور را در بخش ظرفیت‌های معدنی دارد، عباس جبالبارزی با بیان این‌که سهم معدن در تولید ناخالص داخلی ایران 1.3 درصد است تصریح کرد: در ایران تنها 7 تا 10 درصد پهنه‌های معدنی کشف شده و 90 درصد جای اکتشاف وجود دارد و بایستی بر روی انها کار اکتشافی صورت گیرد.
عباس جبالبارزی گفت: آفریقای جنوبی کشوری با ظرفیت‌های معدنی بالاست و 10 درصد تولید ناخالص داخلی و 40 درصد صادرات این کشور مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی است
جبالبارزی افزود: پس از کاهش قیمت مواد معدنی در جهان، آفریقای جنوبی گروهی را برای سیاستگذاری در این شرایط تشکیل داده تا بتواند معدن را از حالت سنتی خود خارج کند.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان با بیان این‌که ایران جزو 10 کشور نخست دنیا و استان کرمان در این کشور رتبه نخست را در بخش ظرفیت‌های معدنی دارد، تصریح کرد: در ایران تنها 7 تا 10 درصد پهنه‌های معدنی کشف شده و 90 درصد جای اکتشاف وجود دارد و سهم معدن در تولید ناخالص داخلی ایران 1.3 درصد است.
جبالبارزی، افزود: آفریقای جنوبی در معدن دارای تجربه‌های خوبی است و در این زمینه شرکت‌ها و برندهای بزرگ و معتبری در این کشور کار می‌کنند که استان کرمان می‌تواند از این تجربه برای اکتشاف، استخراج و صنایع معدنی استفاده کند و حتی سرمایه‌گذاری‌های مشترکی در این زمینه صورت گیرد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق کرمان با تأکید بر این‌که کرمان نیازمند سرمایه‌گذاری در حوزه معدن است، اظهار امیدواری کرد سفیر آفریقای جنوبی در ایران زمینه بازدید گروهی از سرمایه‌گذاران این کشور را به کرمان فراهم کند و در صورت صلاحدید کارگروه مشترک برای پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری در حوزه معدن تشکیل شود.

14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :