رییس کل دادگسترى کرمان در معارفه اعضاى شوراى حل اختلاف مطبوعات: وظیفه اصلى شوراهاى حل اختلاف رسیدن به سازش است

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره 501

رییس کل دادگسترى کرمان در معارفه اعضاى شوراى حل اختلاف مطبوعات: وظیفه اصلى شوراهاى حل اختلاف رسیدن به سازش است

پیام ما- عصر دیروز در محل دادگستری کرمان، اعضای شورای حل اختلاف مطبوعات کرمان معرفی شدند. رییس کل دادگستری کرمان در این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج، بسیج را شجره طیبه اى دانست که توسط امام راحل در کشور بنیان گذاشته شد و امروز به درختى تنومند تبدیل شده است.
موحد گفت: هر جا فرهنگ مقدس بسیج طنین انداز شود آن کشور به مسیر توسعه و تعالى خواهد رفت و از طمع استبداد دور خواهد ماند . وی افزود: فعالیت بسیج ابتدا نظامى بود براى مبارزه با دشمن اما اکنون تبدیل به تفکر شده است و در عرصه هاى مختلف اجتماعى و فرهنگى کشور حضور دارد . وی تصریح کرد: یکى از جلوه هاى بسیجى خدمت افتخارى در شوراهاى حل اختلاف است .
یک عده مومن و متدین و مورد وثوق و اعتماد مردم در شوراهاى حل اختلاف جمع شدند و با اتکا به باورشان که خدمت به مردم است با کمترین توقعى به دعاوى مردم رسیدگى مى کنند . جز تفکر بسیجى نمى تواند این خدمت را توجیح و تبیین کند .
موحد با تشکر از اعضاى شوراهاى حل اختلاف ادامه داد : ۱۴ هزار و دویست شورا در کشور تا قبل از سال ٨٨ ایجاد شد. با تثبیت شوراها امروز برنامه به شکلى است که صلح و سازش را افزایش بدهیم . رسالت اصلى شوراهاى حل اختلاف، صلح و سازش است .
رییس کل دادگستری کرمان توضیح داد: آرایى که صادر مى شود از استحکام برخوردار باشد و تحقق ساز عدالت باشد. ٩۴ درصد اراى شوراهاى حل اختلاف مورد اعتراض قرار نمى گیرد که این درصد خوبى است .
وى در مورد تشکیل شوراى حال اختلاف مطبوعات هم گفت: مطبوعاتى ها در حال شکل دادن فکر و روان مردم هستند . قلم شان و حرمت دارد. اصحاب قلم هم شان دارند و در هر وضعیتى باید بنا بر اقتضائات این مجموعه تدبیرى اندیشید. بعضى مواقع حواشى پیرامون این مساله بوجود مى آید و دعوایى مطرح مى شود . بهتر است که طرح ان در درون ظرفیت هایى که اندیشیده شده انجام شود و کار به دستگاههاى قضایى کشیده نشود . بر همین اساس شوراى حل اختلاف ویژه مطبوعات احیا شد. موحد اظهار داشت: راه اندازى این شورا درخواست به حق مطبوعات بود که شوراى ٢٧ این مهم را بر عهده خواهد داشت . اقاى یزدى از بسیج رسانه، اقاى لطیف کار از خانه مطبوعات و آقاى افشارى در این شورا مشارکت خواهند داشت .
احمد على مقدم رییس شوراى مطبوعات و رییس شورای حل اختلاف ۲۷ هم در این جلسه گفت: ماهیت شوراها صلح و سازش است. وی افزود: لذت و برکت شوراها ارزشمند است . خوشبختانه صاحبان رسانه در استان شیوه خوبى را رعایت کردند و امیدواریم این شورا پرونده ای نداشته باشد.
تقی زاده معاون قضایی امور شوراها هم در این جلسه گفت: در سال گذشته از نظر صلح و سازش رتبه هشتم را در کشور داشتیم. وی افزود: قبلا شوراى حل اختلاف مطبوعاتى داشتیم اما چون پرونده نداشت تعطیل شد.

19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :