خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 680

برگزاری مانور اطفای حریق در کرمان
مانور اطفای حریق شامگاه شنبه در بلوار هوشنگ مرادی کرمانی شهر کرمان برگزار شد. به گزارش ایرنا آتش‌نشانان با اجرای سناریوی از پیش طراحی‌شده و عملیات‌های مختلف مهار و اطفای حریق، نجات جان مصدومان حادثه‌دیده و ایجاد آرامش روانی اقدامات خود را در انجام این مأموریت‌ها به نمایش گذاشتند. شهردار کرمان در حاشیه این مانور در جمع خبرنگاران گفت: «مانور اطفای حریق به‌منظور سنجش آمادگی و توانمندی مأموران آتش‌نشانی برگزار شد.» علی بابایی افزود: «آتش‌نشانان در این مانور در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به محل وقوع آتش رساندند و آتش را مهار و خاموش کردند.» وی ادامه داد: «تمام آیتم‌هایی که در یک آتش‌سوزی به وقوع می‌پیوندد در این مانور در نظر گرفته‌شده است.» وی ضمن تقدیر از خدمات مأموران آتش‌نشانی بیان کرد: آتش‌نشانان برای نجات جان افراد جان خود را به خطر می‌اندازند. شهردار کرمان بابیان اینکه بیشتر ساختمان‌های بلند کرمان پله اضطراری ندارند اظهار کرد: «مأموران آتش‌نشانی درصدد تمرین نجات جان افراد از ساختمان‌های بلند حین آتش‌سوزی هستند.» وی با اشاره به وجود ۹ ایستگاه آتش‌نشانی در شهر کرمان گفت: «در چند ماه گذشته سه ایستگاه آتش‌نشانی در کرمان تجهیز و آماده‌سازی شده است.» بابایی افزود: «مأموران آتش‌نشانی در این مانور بعد از ۳ دقیقه از زمان اعلام آتش‌سوزی به محل حادثه رسیدند.»
۶۰ نفر از نیروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در عملیات اطفای حریق شرکت داشتند. ۳ خودرو اطفای حریق، خودروهای عملیات نجات، پیشرو و غیره نیز در این مانور ایفای نقش کردند. بر اساس سناریوی این مانور طبقه سوم یک مجتمع تجاری مسکونی دریکی از نقاط پرازدحام شهر کرمان دچار حریق شد و آتش به دلیل انفجارهای متعدد به طبقه چهارم ساختمان سرایت کرد که برخی افراد ساکن در ساختمان حادثه‌دیده به طبقه‌های فوقانی و پشت‌بام فرار و توسط خودرو بالابر و مأموران آتش‌نشانی نجات پیدا کردند. بر این اساس برخی از افراد آسیب‌دیده در این حادثه نیز با عملیات صعود و فرود مأموران آتش‌نشان نجات یافتند.

تحصیل ۷۷ هزار دانش‌آموز کرمانی در مدارس غیردولتی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان از تحصیل ۷۷ هزار و ۷۵ دانش‌آموزان کرمانی در مدارس غیردولتی خبر داد. به گزارش مهر، محمد محسن بیگی دیروز در نشست هم‌اندیشی رؤسای ادارات مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش‌وپرورش قطب چهار کشور با اشاره به گستردگی دامنه فعالیت‌های آموزش‌وپرورش اظهار کرد: «همکاری و همراهی مردم در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.» وی با تأکید بر لزوم افزایش مشارکت‌های مردمی در این حوزه افزود: «زمانی که مردم در یک حوزه مشارکت می‌کنند دستیابی به اهداف سهل‌تر می‌شود.» محسن بیگی با اشاره به تحصیل ۷۷ هزار و ۷۵ نفر از دانش‌آموزان کرمانی در مدارس غیردولتی افزود: «حدود ۱۷.۵ درصد دانش‌آموزان استان در این مدارس مشغول کسب علم و دانش هستند.»
وی گفت: «آموزش‌وپرورش ناحیه دو کرمان بیش از ۳۵ درصد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی را به خود اختصاص داده و رتبه دوم کشوری در این زمینه را داراست.» مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت: «بیش از ۱۵ هزار دانش‌آموز کرمانی در قالب اجرای طرح خرید خدمات آموزشی تحت پوشش تحصیلی قرار دارند.» وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی، یادآور شد: «اجرای این طرح در بعضی از شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان باعث ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی شده است.»

14

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :