آبفا

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 680

واگذاری بیش از یک هزار فقره انشعاب آب در استان
طی ماه گذشته ۱۰۶۷ فقره انشعاب آب در استان کرمان واگذار شد. محمد طاهری رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اعلام این خبر گفت: «انشعاب آب به‌منظور ارائه خدمت به مشترکین جدید در شهرستان‌های سیرجان (۱۶۷)، کهنوج (۱۸۰)، بافت (۵۱)، کرمان (۲۱۸) ،رفسنجان (۱۶۱)، بردسیر (۱۸) ،جیرفت (۸۲) ،بم (۶۳)، شهربابک (۴۸)، زرند (۴۸) و عنبرآباد (۲۸) فقره به متقاضیان واگذار گردید.» وی افزود: «در مدت‌زمان مذکور به‌منظور جلوگیری از هدر رفت آب در شبکه توزیع، کاهش حوادث، اتفاقات، تعدیل و تقویت فشار در شبکه آب‌رسانی ۳۵ کیلومتر و ۸۸۸ متر شبکه آب‌رسانی در سطح استان بازسازی شد.» مدیرعامل آبفای استان کرمان اظهار کرد: «همچنین طی این مدت ۲۳ کیلومتر و ۵۱۳ متر شبکه آب‌رسانی در شهرهای مختلف استان به واگذاری انشعاب به مشترکین جدید توسعه یافت.»

راه‌اندازی سیستم هوشمند فروش آب تانکری در امور
آب کرمان
به منظور نظارت و کنترل دقیق فروش آب تانکری، سیستم هوشمند فروش آب تانکری در امور آب کرمان راه‌اندازی شد. غلامرضا زین‌الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان در این رابطه گفت: «طی تیرماه به‌منظور نظارت و کنترل دقیق فروش آب تانکری، سیستم هوشمند فروش آب تانکری شامل طراحی ، خرید و نصب سخت‌افزار و نرم‌افزار ،اجرای خط برق فشار ضعیف و شبکه اتصال آب در این امور راه‌اندازی شد.» وی افزود: با راه‌اندازی این سیستم دقیق‌ترین اطلاعات از آخرین وضعیت حجم آب فروخته‌شده و حجم آب حمل شده توسط هر تانکر به دست می‌آید.»

تخصیص فضای مناسب در سطح شهر به تبلیغات امور آبفای بم
در دیدار مدیر روابط عمومی شرکت آبفای استان کرمان با شهردار شهر بم، بر همکاری شهرداری بم با امور آبفای این شهر در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب تأکید شد. حسین غفاری مدیر روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان در دیدار با ریاضی شهردار بم مشکلات و مسائل آب‌رسانی در این شهر را مطرح کرد. در این دیدار غفاری بر لزوم فرهنگ‌سازی عمومی با اعمال تبلیغات وسیع شهری در بم اشاره‌کرده و از شهردار خواست کمال همکاری را در زمینه تبلیغات شهری با امور آبفا شهر بم به عمل آورد. ریاضی ضمن استقبال از مسئولین آبفا، بر همکاری مجدانه در زمینه تخصیص فضای تبلیغاتی سطح شهر تأکید نمود. در این دیدار شهردار بم، معاون فرهنگ شهرداری را مسئول برقراری ارتباط مدیران آب شهرستان معرفی نمود و مقرر شد ضمن تخصیص بیلبوردهای شهر به مدت دو ماه برای فرهنگ‌سازی مصرف آب و پرداخت آب‌بها ،از فضای دیوارنویسی سطح شهر نیز بهره‌برداری لازم به انجام رسد.

جمع‌آوری بیش از ۵۳۴ هزار مترمکعب فاضلاب کرمان
طی تیرماه سال جاری ۵۳۴ هزار و ۸۲۴ مترمکعب فاضلاب شهر کرمان جمع‌آوری شد. هادی دهقانی مدیر بهره‌برداری فاضلاب شهر کرمان در این رابطه گفت: «طی ماه گذشته ورودی فاضلاب به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرمان ۵۳۴ هزار و ۸۲۴ مترمکعب می‌باشد که از این مقدار ۵۲۴ هزار و ۱۲۷ مترمکعب تصفیه شد.» دهقانی همچنین از انجام ۳۰۴ مورد آزمایش طی این ماه خبر داد. میزان فاضلاب جمع‌آوری‌شده در تیرماه نسبت به ماه قبل از آن، بیش از ۶۲ هزار مترمکعب بیشتر می‌باشد.

23

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :