مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری: بعضی‌ها دوست دارند روحانی تدارکاتچی شود

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 656

مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری:
بعضی‌ها دوست دارند روحانی تدارکاتچی شود

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران به ایلنا گفت: «بعضی‌ها دوست دارند روسای جمهور به سمتی بروند که تدارکاتچی بشوند، اما این دولت اثرگذار است. همین تصویب برجام یکی از کارهای مهم دولت بود که در تاریخ ثبت خواهد شد.»
مرتضی بانک درباره مهم‌ترین رقیب روحانی در انتخابات ۹۶ گفت: «انتخابات ریاست جمهوری معمولاً دوقطبی است. بااین‌حال اصولگرایان هنوز نتوانسته‌اند کسی را به‌عنوان کاندیدا معرفی کنند که مورد اجماع اصولگرایان باشد و وجهه مردمی داشته باشد. از طرفی کسی که چند بار در انتخابات شرکت کرده و رای نیاورده است، اگر روی نامزدی خود اصرار کند، وارد تقابل با مردم شده است.»
بانک یادآور شد: «احمدی‌نژاد هم رقیب جدی برای روحانی نیست او دوست دارد در رسانه‌ها تیتر شود و این رفتار‌ها را برای همین انجام می‌دهد. این کار توسط هرکسی که معرفی شود او به خواسته خود رسیده است، اما به‌هیچ‌وجه اصولگرایان روی احمدی‌نژاد اجماع نخواهند کرد و چون تعدد کاندید‌اها به ضرر آن‌هاست، درنهایت فرد دیگری نامزد خواهد شد.»
او افزود: «به نظر می‌رسد شعارهای احمدی‌نژاد هم اعتباری ندارد مثلاً شعار مبارزه با فساد در حالی از سوی او و دوستانش مطرح می‌شد که بیشترین فساد در آن دولت اتفاق افتاد. به نظر من جمع اصلی اصولگرایان باید کسی را معرفی کنند که متمایز باشند و به نظر می‌رسد این برگ برای اصولگرایان در حال حاضر وجود ندارد.»
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به موضوع برجام ۲ و ۳ گفت: «برداشت من این است که این مجلس بسیار موفق خواهد بود و این موفقیت نتیجه کار اصلاح‌طلبان و اعتدال گریان است و معتقدم همین مشارکت بالا و نتیجه انتخابات به‌خصوص در تهران،‌‌ همان برجام ۲ بود.»
مرتضی بانک گفت: «فضای مهندسی‌شده که برای نامزدهای این‌طرف وجود داشت در این برنامه شکسته شد و به نظر می‌رسد اولویت روحانی در یک سال آینده گشایش در مسائل اقتصادی است که امیدوارم با هماهنگی مجلس اتفاق بیفتد. البته حل مشکلات زمان می‌برد اما برنامه‌های دولت در این زمینه جدی است.»
عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه درباره احتمال استعفای آقای نعمت زاده و حضور در ستاد انتخاباتی روحانی گفت: «چنین موضوعی به‌هیچ‌عنوان مطرح نشده است، اما درباره شایعات دیگری که شنیده می‌شود باید رئیس‌جمهور تصمیم‌گیری کند. ترمیم کابینه بر عهده رئیس‌جمهور است و هیچ‌کس دیگری جز ایشان نمی‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند.»
مرتضی بانک در پاسخ به این سؤال که اولویت‌های دولت در سال آینده که مجلس همسو‌تر با دولت خواهد بود چه مسائلی است، متذکر شد: «هر موفقیتی که دولت به دست می‌آورد، از جناح مقابل هجمه قوی‌تری علیه دولت به وجود می‌آید. در داستان برجام دیدید که طرف مقابل چه فضایی ایجاد کرد تا برجام را یک عدم موفقیت نشان دهد و موفق نشد.»

17

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :