استاندار کرمان در مراسم تجلیل ازعشرت کردستانی، پرچمدار کاروان پاراالمپیک دربرزیل: مدیران سیاسی کاری نکنند

منتشر شده در صفحه آخر | شماره 655

استاندار کرمان در مراسم تجلیل ازعشرت کردستانی، پرچمدار کاروان پاراالمپیک دربرزیل:
مدیران سیاسی کاری نکنند

در جلسه ای با حضور استاندار، مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان و جمعی از دست اندرکاران هئیت جانبازان و معلولان از عشرت کردستانی، بانوی جانبازوکاپیتان تیم ملی والیبال نشسته ایران، تقدیر و تشکربعمل آمد.
در این مراسم که عصر روز گذشته در دفتر استانداری کرمان برگزار شد، عشرت کردستانی ضمن تشکر از رزم حسینی و محمودی نیا و دیگر مسئولان استانی برای حمایت بی دریغ از ورزشکاران بخصوص بانوان معلول و جانبازان کرمان ابراز کرد: با وجود ورزشکاران نخبه ای مثل سیامند رحمان و دیگران، با پیشنهاد آقای خسروی وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان و تائید شورای المپیک، این افتخار نصیب بنده شد تا بعد از خانم نعمتی که بعنوان پرچمدار کاروان المپیک ایران انتخاب شدند، بنده نیزبه عنوان حامل پرچم مقدس ایران در افتتاحییه مسابقات پاراالمپیک ریو برزیل معرفی شدم که این دو انتخاب می تواند هم نشاندهنده لیاقت و توان ورزشکاران کرمانی باشد و هم برگ زرینی بر افتخارات کرمان.این اولین و شاید هم آخرین باری باشد که دو ورزشکار بانوی معلول از یک استان، پرچمدار کاروان المپیک و پاراالمپیک ایران در این سطح مسابقات جهانی، حضور دارند.
دبیر هیات جانبازان و معلولین استان کرمان در ادامه گفت: از 21 بانوی معلول ایرانی حاضر در ریو، سهم استان کرمان 7 سهمیه است که نشان از توان بالای ورزشکاران زن استان کرمان است و این حضور وقتی پررنگ تر است که با حجاب و عفاف یک زن کامل ایرانی در این مسابقات شرکت می کنند، رهبر انقلاب حضور ورزشکاران را با این پوشش در سطح مسابقات بین المللی، بسان عبادت می دانند و موقعیت خوبی فراهم شده تا ما بانوان ورزشکار علاوه بر حضور پرقدرت در مسابقات ورزشی، به معرفی حجاب واقعی یک زن مسلمان بپردازیم.
در ادامه مهدی نخعی، رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولان کرمان، به جایگاه بالای ورزش جانبازان و معلولان اشاره کرد و افزود: علیرغم تمام حمایت های مالی و معنوی که مسئولین استانی از ورزشکاران ما می کنند اما هنوز هم در خیلی مواقع با کمبودهایی روبرو هستیم، حق و حقوق ورزشکاران معلول اکثرا از خانواده های معمولی هستند و در مقایسه با افراد دیگر بسیار ناچیز است و آینده مشخصی ندارند. ضمن اینکه به دلیل شرایط خاص فیزیکی، امکان رفت و آمدشان با مشکل مواجه است، و متاسفانه بانک ها بین این عزیزان و جانبازان تفاوت قائل می شوند و از پرداخت وام با سود کم به آنها اجتناب می پردازند.این تنها گوشه ای از مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول است که امید است با همت همه حل و فصل شوند.
در قسمت پایانی این مراسم، علیرضا رزم حسینی، ضمن ابراز خوشحالی از موفقیت های بانوان ورزشکار کرمانی در سطح بین المللی، گفت:استانداری کرمان حساسیت خاصی در مورد ورزش دارد و درصدد است تا ورزش و سلامتی را در سطح استان بسط و اشاعه دهد بخصوص در باب ورزش بانوان، چراکه بانوان ورزشکارهم در میادین ورزشی و هم در خانواده ها نقش اساسی دارند، پس باید در این حوزه فعالیت بیشتری انجام شود، ما پتانسیل های خیلی خوبی در استان داریم به شرط آنکه فعالیت و حمایت بیشتری در ورزش انجام شود.
وی در ادامه ضمن پیشنهاد به مدیران و مسئولان برای پرهیز از سیاست زدگی در ورزش ابراز کرد: از همه مدیران و دست اندرکاران فعال در بخش ورزشی درخواست دارم که سیاسی کاری نکنند، در ورزش کاری نشده اما اگه کاری صورت گرفته وظیفه است. ورزش بانوان می تواند ما را در توسعه و پیشرفت استان کمک و یاری کند ضمن اینکه امیدواریم در بازگشت پرافتخار شما و دیگر عزیزان ورزشکار، استقبال خوب و درشایسته ای از شما داشته باشیم.
استاندار در پایان ضمن اهدا لوح تقدیربه عشرت کردستانی از احتمال معرفی وی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره گل گهرسیرجان خبر داد.

21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :