خبر

منتشر شده در صفحه فرهنگ و هنر | شماره 434

در یازدهمین جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور سوریه اتفاق افتاد؛ کسب بیست و نهمین جایزه بین المللی برای کارتونیست کرمانی

محمدصالح رزم حسینی کارتونیست کرمانی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور سوریه موفق به کسب مدال برنز شد.
به گزارش کرمان هنر، یازدهمین جشنواره کاریکاتور بین المللی کارتون و کاریکاتور با موضوع “پیروزی” در دو بخش کاریکاتور (چهره) و سوژه برگزار شد.محمدصالح رزم حسینی هنرمند کرمانی در بخش ” سوژه ” موفق به کسب مدال برنز جشنواره بین المللی سوریه شد.
محمد صالح رزم حسینی در گفتگویی صمیمی با خبرنگار کرمان هنر گفت: یازدهمین جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور سوریه با موضوع پیروزی در سال جاری برگزار شد و من سه اثر به این جشنواره ارسال کردم که از بین این آثار یک اثر به عنوان رتبه سوم این جشنواره برگزیده شد و مدال برنز را برایم به ارمغان آورد.
وی در ادامه گفت:اثری که از بین آثار من برگزیده شد، سوژه ای الهام گرفته از ورزش دو امداد و مقاومت مردم سوریه است.
لازم به ذکر است : در بخش کاریکاتور این جشنواره آرش فروغی از ایران موفق به کسب جایزه اول شد و عماد صالحی، محمدرضا عباس‌پور و یوسف علی‌محمدی هر سه از ایران نیز موفق به کسب جایزه ویژه شدند.
نشریه پیام ما این موفقیت را به محمد صالح رزم حسینی و جامعه هنری کرمان تبریک می گوید.

مستند “آن یک نفر” آماده نمایش شد
مستند “آن یک نفر ” به کارگردانی سید حمید میرحسینی در خرداد ماه تصویربرداری آن پایان پذیرفت و بعد از طی کردن مراحل فنی آماده نمایش گردید. به گزارش کرمان هنر ، مستند “آن یک نفر ” به کارگردانی سید حمید میرحسینی روایتی است از زندگی پرفراز و نشیب غلامرضا آتشی گوهری که در سال ۱۳۳۲ در شهر کرمان بدنیا آمد.در سال ۵۹ کار در صدا وسیما رابه عنوان خبرنگار وتصویربردار آغاز کرد .و در سال های دفاع مقدس به عنوان تصویربردار وقایع مختلف جنگ را ثبت و ضبط نمود و در نهایت در عملیات کربلای ۵ در حال تصویر برداری بود که به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
کارگردان و نویسنده این مستند به خبرنگار کرمان هنر گفت: پژوهش و پیش تولید این فیلم مستند از فروردین سال جاری آغاز گردید و در اردیبهشت و خرداد تصویربرداری آن پایان پذیرفت و بعد از طی کردن مراحل فنی آماده نمایش شد.

اکران فیلم “محمدرسول الله” در کرمان
در ایام نمایش فیلم “محمد رسول الله” در کشور، این فیلم در استان کرمان نیز اکران خواهد شد.
به گزارش کرمان هنر، در کنار سینماهای فعال استان که در گروه سینماهای طرف قرارداد اکران فیلم “محمدرسول الله” هستند، سالن های مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد در شهرستان های بم و شهربابک نیز به همت معاونت سینمایی وزارت ارشاد به سیستم پخش مجهز شده اند و تجهیزات فنی لازم در آنها نصب شده است تا علاقه مندان بیشتری بتوانند همزمان با ایران و برخی کشورهای جهان شاهد پخش سراسری این فیلم باشند.
دو سینمای شهرتماشا و مهتاب در شهر کرمان، سینما امین شهرستان رفسنجان و نیز امین شهرستان انار و دو مجتمع مجهز به سیستم پخش دیجیتال در شهرستان های بم و شهربابک تاکنون پخش این فیلم را در شمال استان کرمان عهده دار هستند.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 20
  • دیروز: 850
  • هفته: 4,639
  • ماه: 24,426
  • سال: 181,713