به کودکتان هر روز یک سیب بدهید!

منتشر شده در صفحه سلامت | شماره 432

به کودکتان هر روز یک سیب بدهید!
حتما درباره خواص گوناگون سیب تا به حال بارها و بارها شنیده اید. اینکه این میوه یکی از سلامت ترین خوراکی هاست و با مواد مغذی که دارد می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت ایفا کند. یکی از مزیت های سیب این است که تقریبا در تمام دنیا وجود دارد اما بد نیست با عملکرد این میوه در بدن کودکان آشنا شوید و بدانید که چطور با خوردن یک سیب، کوچولوی شما می تواند سالم و سلامت بازی کند.
کاهنده سرفه
سیب درجه تب را پایین می آورد و برای بهبود گلو درد و سینه درد بسیار موثر است. نوزادان و بچه های کوچولو شاید به دلیل سرفه شب ها نتوانند خواب راحتی داشته باشند. سیب شیرین می تواند میزان سرفه این بچه ها را کم کند. ضمن آنکه می می تواند دوره سرماخوردگی را نیز کوتاه تر کند و در درمان آن مفید است.
بهبود دل درد
سیب می توان بیماری های گوارشی را کنترل کند. پلی فنول موجود در سیب با ایجاد لایه محافظ روی آستر شکمی از ناراحتی های گوارشی جلوگیری می کند. سیب، تقویت کننده کبد و معده و اشتهاآور است و برای درمان بی اشتهایی کودکان مفید است.
تنظیم کننده قندخون
تنظیم سطح قند خون کودکان بخش مهمی از سلامت کلی آنها را شامل می شود که به طور مستقیم با مواد غذایی تامین می شود. قند خون پایین منجر به خستگی و خواب آلودگی کودک شده در حالی که قند خون بالا موجب افزایش میزان انسولین می شود سیب شاخص قند خون حدود 38 دارد که نسبتا کم است. مصرف غذاهایی با شاخص قند خون پایین مانند سیب می تواند باعث جلوگیری از بالا و پایین شدن سطح قند خون می شود.
کمک به آسم
تحقیقات اخیر نشان داده بچه هایی که مبتلا به آسم هستند و هر روز صبح آب سیب می خورند، نسبت به کسانی که ماهی یک بار سیب می خورند، سینه شان کمتر خس خس می کند. بچه هایی که مادران شان هنگام بارداری سیب مصرف می کردند، نسبت به مادرانی که اصلا سیب نمی خوردند، کمتر دچار آسم شده اند.
تقویت سیستم ایمنی
سیب قرمز آنتی اکسیدانی به نام کورئکتین دارد که تحقیقات تازه نشان می دهد، همین آنتی اکسیدان می تواند سیستم ایمنی کودک را تقویت کند.
خمیردندان طبیعی
اسیدهای موجود در سیب، هنگام جویدن، باکتری های دهان را از بین برده و دندان ها و لثه ها را تمیز می کند. جویدن سیب نه تنها جریان خون را در لثه ها تسهیل می کند بلکه فیبر موجود در آن مانند خمیردندان عمل کرده و می تواند دندان ها و لثه ها را تمیز کند. مواد مغذی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندان ها می شود. مینای دندان را محکم تر می کند و از جرم گرفتن دندان ها پیشگیری می کند. ضمن آنکه اسیدهای موجود در سیب، اثرضدالتهاب و باکتری کش بر دندان ها و لثه دارند.

15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 29
  • دیروز: 106
  • هفته: 2,045
  • ماه: 9,405
  • سال: 104,319