استاندار کرمان خبر داد؛ تشکیل لشکر ثارا… اقتصادی در کرمان

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 412

استاندار کرمان خبر داد؛ تشکیل لشکر ثارا… اقتصادی در کرمان

استاندار کرمان از روزی که بر سرکار آمده مسائل اقتصادی را به‌عنوان اولویت اول قرار داده است و در همین راستا هم طرح مثلث توسعه اقتصادی کرمان را ایجاد کرد اما انگار رزم حسینی هنوز نسبت به اقتصاد کرمان دغدغه‌های زیادی دارد. چراکه او حالا وعده تشکیل لشکر ثارا… اقتصادی در کرمان را داده است. اتفاقی که اگر بیفتد به تعبیر استاندار کرمان تغییر بزرگی در معاش مردم ایجاد می‌شود. معاشی که به دلیل شرایط نه‌چندان مساعد اقتصادی کشور در سال‌های پس از تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی، روزبه‌روز بدتر شد و حالا با ایجاد توافق وین و امضای قطعنامه ۲۲۳۱ در شورای امنیت مردم انتظار دارند اقتصاد ایران بهتر شود. به گزارش ایسنا علیرضا رزم حسینی در نشست با کمیته اقتصادی مشاورین جوان استاندار بابیان اینکه باید در دولت تدبیر و امید توسعه شتابان منطقه‌ای ایجاد کرد افزود: استان کرمان در همه زمینه‌ها دارای ظرفیت‌هایی است که توان اداره خودش را دارد.
به دنبال اثبات خودمانیم نه محکوم کردن دیگران
وی با تأکید بر اینکه به دنبال اثبات خودمان و محکوم کردن دیگران نیستیم خاطرنشان کرد: فقط به دنبال احقاق حق استان کرمان از داشته‌های خود استان هستیم و همچنین به دنبال نهادینه کردن منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در استان کرمان هستیم. وی با اشاره به نشست‌های متعدد با مسئولان کشوری برای افزایش اختیارات استانداران گفت: نه اختیارت سیاسی می‌خواهیم و نه اختیارات عرفی، فقط به دنبال توسعه اقتصادی و درون‌زا هستیم و به دنبال خلق سرمایه و کمک به اقتصاد استان هستیم.
اختیارات را به دستگاه‌های متولی
استان بدهید
استاندار کرمان اظهار کرد: نمی‌خواهیم اختیاراتی که متقاضی آن هستیم را به استاندار بدهند بلکه اختیارات را به دستگاه‌های متولی در استان بدهند تا در انجام امور سرعت بیشتری صورت گیرد. وی گفت: می‌خواهیم لشکر ثارا… اقتصادی در استان ایجاد کنیم تا در معاش مردم تحول ایجاد شود. رزم حسینی از تیم اقتصادی مشاوران جوان خود خواست اقتصاد مقاومتی را در ساختار اداری استان طرح‌ریزی و شبیه‌سازی کنند تا مبتنی بر قوانین جاری بدون وقت گذاری در قوانین مزاحم و الفاظ تحولی را در حوزه مدیریت اقتصادی استان مشاهده کنیم و معاش مردم با معاد آن‌ها گره بخورد.
امروز، دوران طلایی استان کرمان
وی همچنین از مجموعه اقتصادی مشاورین جوان خواست مدلی ارائه شود تا تمامی مسئولیت‌های علمی و پژوهشی به استان‌ها واگذار، از ظرفیت‌های بومی منطقه بهره‌برداری و اختیارات توزیع شود. استاندار کرمان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بدون پول دولتی محقق می‌شود و به دنبال خلق مزیت هستیم. وی خطاب به جوانان گفت: باید به نحوی در استان‌ها مدیریت کنید که برند کرمانی افتخاری برای کرمانیان باشد. رزم حسینی با اشاره به اینکه امروز دوران طلایی این استان سپری می‌شود افزود: باید شبکه پنج هزار جوان توانمند و مدیر در استان را راه‌اندازی کنیم و دولت بعدی باید به دست شما جوانان مدیریت شود.

16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :