فرجام نیک برجام

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 409

فرجام نیک برجام

بعد از ظهر روز ۲۳تیرماه ۹۴ در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد. روزی که سازمان تحریم آمریکا و شورای امنیت فرو پاشید و شادی تمام ایران را در همه سطوح فرا گرفت.
جماعتی غمگین و عزادار بودند. سه جماعت یهودهای صهیونیست، عرب های وهابی، کاسبان تحریم و دلواپسان هم نظرشان و البته سخنان جماعت سوم بیشتر از گروه های دیگر برای مردم ایران گران می آمد زیرا آنان بر خلاف حمایت روشن رهبری از مذاکرات هسته ای با تند ترین زبان و ادبیات، به نقد و حتی نفی مذاکرات می پرداختند.
اگر چه بسیاری از اصلاح طلبان و اصولگرایان هر چند که با تردید به غرب می نگرند، ولی همواره به فکر مصالح مردم و کشور در این شرایط حساس بوده اند و هیچ گاه از هیچ کوششی فرو گذار نکرده اند و در آینده نیز با سنجیده سخن گفتن و تعامل سازنده آزمون راستی آزمایی را برای آن می پذیرند و حمایت می کند که این بهانه نیز از غرب گرفته شود و تمامیت ارضی و هویت ملی ایران حفظ گردد. اگر کسی برایش ایران و مردم آن مهم باشد، تردید نخواهد کرد که هرگونه شکاف در اجتماع ملی بر سر پرونده هسته ای خیانت به ایران است. فن آوری هسته ای دست آورد گروه یا دوره خاصی نیست و متعلق به همه مردم ایران است.
ما در طول همه این دوران ها برای عبور از بحران و جلب اعتماد جامعه جهانی تلاش می کردیم ولی به واسطه برخی بی تدبیری ها این امر ممکن نشد تا اینکه در دولت روحانی با مشروعیت بالای انتخاباتی و حمایت رهبری این فضای اعتماد و اطمینان ایجاد شد و با تمرکز روحانی در عرصه سیاست خارجی و اعلام این مطلب به جهانیان که ایران چیزی برای پنهان کردن و قصدی برای بحران ساختن ندارد، ثابت کرد که برای تفاهم آمده است و اکنون با جلب اعتماد و قدرت های دنیا می توانیم به رشد خود در زمینه صنعت هسته ای و پزشکی هسته ای ادامه دهیم.
صلح هسته ای یا به تعبیری عبور از بحران هسته ای فرآیندی که در ۲۴ خرداد ۹۲ با رای مردم شروع شده بود امروز به نتیجه رسید. آن روزی که روحانی گفت: خوب است، چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد اما به شرطی که چرخ های کشور هم بچرخد. از فردا هر دو چرخ با هم می چرخند و این وفای به عهد روحانی باعث خواهد شد مردم در انتخابات پیش روی مجلس به کسانی رای دهند که معتقد به چرخیدن هر دو چرخ باشند.
امیدوارم این اتفاق بیافتد و مردم با همدلی بیشتر با دولت از سخت ترین دوران اقتصادی کشور و ویرانه های به جا مانده از تصمیم های غلط دولت قبل به سلامت عبور کنند.

14

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :