باید با دولت همدل بود

منتشر شده در صفحه کاغذاخبار | شماره 395

باید با دولت همدل بود
آیت الله موحدی کرمانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا قائم مقامی حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی در جامعه روحانیت را تایید می کنید، تصریح کرد: بله ایشان به عنوان قائم مقام جامعه روحانیت فعالیت می کنند. به گزارش ایلنا دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که می‌گویند جامعتین می‌خواهد به صورت مصداقی در انتخابات مجلس ورود کند آیا این مسئله را تایید می‌کنید خاطر نشان کرد: بالاخره جامعه روحانیت درباره مجلس بی‌تفاوت نخواهد بود و به هر شکل ممکن نظر خود را در این باره اعلام می کند.
وی درباره ارزیابی اش از عملکرد دولت در دو سال گذشته ابراز داشت: فکر می کنم دولت هم نقاط مثبت و هم نقاط ضعفی داشته و هردو با هم بوده است و ان‌شالله سعی کنند نقاط ضعف را برطرف سازند. نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سوال که به نظر شما چقدر احساس می‌شود که باید حمایت بیشتری از دولت صورت گیرد؟ بیان کرد: رهبری فرمودند که امسال، سال همدلی و همزبانی است و این وظیفه است و باید با دولت همدل بود البته همدلی یک طرفه نیست ودولت هم باید با مردم همدل باشد و سعی کند مشکلات مردم را تا حدی که مقدور است حل کند. موحدی کرمانی درباره دیدار خود با آیت الله جنتی و مصباح یزدی عنوان کرد: یک دیداری در این باره داشتیم اما اینکه بعدا این دیدار مجددا باشد یا نباشد هنوز تصمیمی نگرفته ایم.
دبیر کل جامعه روحانیت مبارز درباره نتایج آن دیدار یادآور شد: در مجموع خوب بود و هر چه همدلی بیشتر باشد بهتر است. وی در باره برهم زدن سخنرانی ها و بالاخص ایجاد بی نظمی در سخنرانی رئیس جمهور در حرم امام یادآور شد: اینکار صحیح نیست و توصیه می‌کنم که این کارها را انجام ندهند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با برگزاری تجمعاتی علیه تیم مذاکره کننده گفت: آقا فرمودند که باید هیات مذاکره کننده را قبول داشته باشیم؛ اینها دلسوزند و از ما هستند و تلاششان این است تا حدالامکان موفق شوند. البته رهبری به آنها تذکرهایی داده که باید مورد توجه قرار گیرد که عمده تذکرها این است که متوجه باشند دشمن غدار و دروغگو و مستکبر است. خبرنگاری مجددا پرسید آیا شما تجمعات علیه مذاکرات را تایید می کنید که دبیر کل جامعه روحانیت مبارز پاسخ داد: نه، راهش تجمع نیست. اگر آنها حرف حسابی دارند باید آن را با هیات مذاکره کننده مطرح کنند و تجمع فایده ای ندارد.

23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 276
  • دیروز: 408
  • هفته: 4,006
  • ماه: 20,753
  • سال: 212,213