با توجه به قانون ترامپ امکان حضور کشتی گیران آمریکایی در ایران وجود ندارد

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره 835

با توجه به قانون ترامپ
امکان حضور کشتی گیران آمریکایی در ایران وجود ندارد

خبرگزاری میزان- رئیس فراکسیون ورزش گفت: امکان ورود کشتی گیران آمریکایی به مسابقات جهانی کرمانشاه با توجه به قانون منع اتباع ایران به آمریکا واقدام متقابل کشورمان وجود ندارد.
مسابقات جام جهانی کشتی در روزهای 28 و 29 بهمن ماه در سالن شش هزار نفری امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار خواهد شد؛ هشت تیم برتر دنیا همراه با برترین کشتی گیران خود در این تورنمنت جهانی شرکت خواهند کرد.
بدنبال گمانه زنی در خصوص چگونگی حضور تیم ملی کشتی آمریکا در «مسابقات جام جهانی کشتی» وزارت امور خارجه با اشاره به مفاد بیانیه مورخ 9/11/95 خود و در صیانت و پاسداری از حقوق اتباع ایرانی و دفاع از منافع ایرانیان تاکید و اعلام کرد: «این موضوع به منظور ‌اتخاذ تدابیر و تصمیم گیری لازم به کمیته ویژه پیش بینی شده که با مشارکت دستگاههای ذیربط به همین منظور در وزارت امور خارجه تشکیل شده است، ارجاع شد.»
محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری میزان درباره حضور تیم کشتی آمریکا در کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به اقدام ترامپ در ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا بدون شک وزارت امورخارجه کشورمان نیز باید اقدامی متقابل را در این راستا انجام دهد. وی افزود: در شرایط فعلی ما باید در جهت دفاع از حقوق ملی مان اقدام متقابل به مثل را در سرلوحه کاری مان قرار دهیم زیرا تصمیمی که از سوی رئیس جمهور آمریکا اتخاذ شده است حقوق ایرانیان را نادیده گرفته است.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: بدون شک وزارت امور خارجه کشورمان باید با توجه به قانون ترامپ در منع ورود ایرانیان به آمریکا درباره عدم حضور ورزشکاران آمریکایی در کشورمان اقدام مقابله به مثل را انجام دهد.
تابش تاکید کرد: به طور حتم اگر ورزشکارانی از کشورما قصد حضور در آمریکا را داشتند ترامپ از حضور آنها دراین کشور خودداری می کرد از این رو با توجه به این شرایط ما هم باید به صورت اقدام متقابل وارد عمل شویم. وی در پایان خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی به هیچ وجه امکان حضور ورزشکاران آمریکایی از نظر ما با توجه به قانون جدید ترامپ وجود ندارد. براساس گزارش میزان، دونالد ترامپ روز جمعه (8 بهمن 95) چند روز پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری خود دستور ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور ازجمله ایران به امریکا را امضا کرد؛ طبق این دستور ورود تمامی اتباع ایران، عراق، سوریه، سودان، لیبی، یمن و سومالی به امریکا به مدت 90 روز ممنوع است.

12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 56
  • دیروز: 325
  • هفته: 1,378
  • ماه: 6,341
  • سال: 68,427