در تجمع اعتراض آمیز مالکین جوپارستان اعلام شد 23 سال بدون آب و برق

منتشر شده در صفحه گوناگون | شماره 833

در تجمع اعتراض آمیز مالکین جوپارستان اعلام شد
۲۳ سال بدون آب و برق
عده‌ای از مالکین شهرک جوپارستان کرمان در اعتراض به عدم توجه و تامین امکانات اولیه از جمله آب و برق صبح دیروز در مقابل استانداری تجمع کردند. در گفت و گوی که با تعدادی از این تجمع کنندگان داشتیم، مشخص شد؛ حدود ۳ هزار قطعه زمین در سال ۱۳۷۲ با مجوز استانداری و از طریق شهرداری جوپار و با دریافت جداگانه بهای زمین و سایر هزینه ها، به افراد متقاضی اعم از دولتی و بومی واجد شرایط واگذار گردیده و اکنون با گذشت نزدیک به ۲۳ سال و در حالی که بیشتر مالکین یا بازنشسته شده و یا حتی فوت کرده اند، این شهرک هنوز فاقد امکانات اولیه آب، برق، گاز و حتی آسفالت می باشد. این در حالی است که در همان سال های ابتدایی واگذاری این اراضی، لوله گذاری و تاسیسات آبرسانی و ایستگاه مخزن آب ساخته و انجام شده، چاه تامین آب شرب با رعایت حریم و بر طبق اصول کارشناسی حفر گردیده ( که بعدها پلمپ شد) و شبکه برق فشار قوی هم در شهرک کشیده شد و بلوارها و معابر با صرف هزینه های زیاد تسطیح گردید اما متاسفانه در ادامه هیچ اقدام دیگری برای تکمیل این اقدامات انجام شده، صورت نگرفته است.
به اذعان این عده، حدود ۶۰۰ نفر از مالکین پروانه ساختمانی دریافت و تعداد ۱۰۰ نفر از آنها با استفاده از تانکر آبرسانی، اقدام به ساخت منازل خود کرده و عده ای هم از شهرداری، پایانکار را دریافت کرده اند اما علیرغم گذشت بیش از ۲۰ سال از آن زمان هنوز نه امکانات اولیه زندگی برایشان فراهم شده و نه حتی سند مالکیت برای آنها که اکثرا از قشر کم درآمد و مهاجر و حاشیه نشین هستند، صادر گردیده است.
اجتماع کنندگان معتقد بودند: اولا؛ با توجه به اینکه وقتی یک شهرک ایجاد می شود سازمان ها و شرکت های مسئول ( آب و برق و شهرداری) بایستی امکانات اولیه را برای زندگی و سکونت در این شهرک ها فراهم کند و مالکین فقط هزینه انشعاب را پرداخت نمایند، اما امروز مسئولین و شرکتها اعلام می کنند بایستی ۶۰ درصد هزینه های راه اندازی را پرداخت نمایید! این در حالی است که کلیه هزینه ها( حدود ۱۰ میلیون تومان سال ۲۳) به اضافه قیمت زمین در هنگام واگذاری پرداخت شده است. دوما؛ مالکین علاوه بر پرداخت این مبلغ، برای صدور پروانه نیز مبلغی را به شهرداری پرداخت نموده اند که اکنون پس از ۲۳ سال، سرانجام این پول که مقدار قابل توجهی هم می شود، نامشخص است. و سوما؛ طبق قانون، شهرداری مکلف است سند زمین ها و قطعات واگذاری را به مالکین صادر نماید که این کار هم پس از گذشت چندین سال هنوز صورت نگرفته است.
این عده در پایان از استاندار و سایر مسئولین درخواست کردند تا نسبت به رفع مشکل آب و تامین امکانات اولیه و صدور اسناد مالکیت آنها اقدام و دستورات لازم را به ارگانهای ذیربط مبذول فرماید.
در پاین این تجمع به دستور استانداری، اقایان زهرودی، بخشدار ماهان و مهندس یزدانپناه شهردار جوپار در جمع تجمع کنندگان حاضر و صورتجلسه ای مبنی بر اینکه هفته آینده بخشدار ماهان از مدیر کل آب و فاضلاب، مدیرکل برق و مالکین شهرک دعوت نمایند تا ضمن بازدید میدانی از شهرک، در مورد رفع مشکل با مالکین در جوپار جلسه ای برگزار و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

220

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 7
  • امروز: 77
  • دیروز: 359
  • هفته: 2,577
  • ماه: 15,673
  • سال: 76,576