در حاشیه سفر احمدی نژاد به جیرفت/ جیرفتی ها و عنبرآبادی ها یتیم یارانه بگیر نیستند!

شنبه 11 اردیبهشت 1395

در حاشیه سفر احمدی نژاد به جیرفت
جیرفتی ها و عنبرآبادی ها یتیم یارانه بگیر نیستند!
منوچهر فاریابى
چرا احمدی نژاد از میان اینهمه شهر های کوچک و بزرگ کشور، جیرفت را برای سفرهای دوره ای اش انتخاب کرده؟ چه کسانی میزبان او هستند و هدف از این مهمانی چیست؟ دعوت کنندگان از این آمد و رفت در حال حاضر چه موقعیتی دارند و از این میزبانی چه سودی خواهند برد و اصولا دستاوردهای این سفر برای مردم جیرفت و عنبرآباد چه خواهد بود؟ این ها سوالاتی است که مردم و نخبگان جیرفتی و عنبرآبادی در چند روز آینده حتما پاسخ آن را در شبکه های مجازی خواهند داد.
اول اینکه متاسفانه مثل همیشه سیاسی کاران پشت سر خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سنگر گرفته و این عزیزان را دعوت کننده قلمداد کرده اند که این ظلمی آشکار و اشتباهی بزرگ است . و اما اگر برای شناخت ذایقه سیاسی و بینش عمیق مردم این دو شهرستان و همسایگان جنوبی ترشان فقط کمی دقت کنیم به وضوح خواهیم دید که این دعوت هیچگاه از طرف مردم جنوب نیست. نگاهی به انتخابات اخیر در 7 شهرستان جنوب استان کرمان بیندازید، کجای این انتخاب ها کوچکترین سیگنالی برای دعوت از تفکر منسوخ احمدی نژادی ها فرستاده است. آرای زیاد یک کاندیدای مستقل و یک کاندیدای منتقد دولت در جیرفت و عنبر آباد و پیروزی تفکر منتقد دولت های نهم و دهم در کهنوج و شهرهای همجوار و طرد تحقیر آمیز وابستگان جنوبی آن دولت ها در هر دو حوزه همه و همه نشان میدهد احمدی نژاد مهمان ناخوانده جیرفت و جنوب است . چگونه می شود شهری که به خاطر حضور رهبر معظم انقلاب در زمان تبعید اکنون دارالولایه نام گرفته دعوت کننده کسی باشد که 11 روز در مقابل رهبری ایستاد و به فرمایش ایشان تمکین نکرد؟ به گمان نگارنده دعوت کنندگان احمدی نژاد و خود وی هنوز فکر می کنند مردم جیرفت و عنبر آباد و شهر های جنوبی یتیمانی هستند که با یارانه 45 هزار تومانی باید تا قیام قیامت مدیون آنها باشند و اکنون زمان منت گذاری فرارسیده و می توانند از آن نمد چهل و پنج تومانی قدیمی کلاهی نو نوار دست و پا کنند! و این یعنی تلاش افرادی معدود برای تحقیر مردمشان جهت کسب منافع سیاسی. مردمی که از خرداد 92 تا اسفند 94 دو بار به سینه تفکر احمدی نژادی که حالا دیگر اصولگرایان اصیل هم به آن پشت کرده اند ،دست رد زدند.
جیرفتی و عنبرآبادی و بطور کلی جنوبی جماعت نمی پذیرد او را یتیم یارانه بگیری حساب کنند که باید برای خوشامد عده ای خاص به استقبال کسی بروند . شما چه فکر می کنید؟

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه برای “ در حاشیه سفر احمدی نژاد به جیرفت/ جیرفتی ها و عنبرآبادی ها یتیم یارانه بگیر نیستند!

ما خودمان ایشان را دعوت کردیم
ایشان دشمن اشرافیت و دروغگویان هست
مگر شما از طبقه اشراف هستید که ناراحت مهمانی ما هستید
مردم جیرفت بی صبرانه منتظر هستند
لطفا گریه نکنید
به دکتر میگیم بعد از ریاست جمهوری کاغذهای شما رو برای شیشه پاک کردن خریداری کند
مهم نیست که این پیام رو نشر بدید یا نه
مهم این هست که مدیر بنفشتون ببیند بیچاره های مغموم