محمدرضا عارف: هیچ توافقی با لاریجانی برای ریاست مجلس دهم نشده است

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 592

محمدرضا عارف:
هیچ توافقی با لاریجانی برای ریاست مجلس دهم نشده است

منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ توافقی بین من و آقای لاریجانی در مورد ریاست مجلس دهم صورت نگرفته است گفت: آقای لاریجانی فقط تلفنی به من تبریک گفت. به گزارش ایسنا محمدرضا عارف در حاشیه دیدار نوروزی خود با اقشار مختلف مردم، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بین شما و لاریجانی برای پذیرش ریاست و نایب‌رئیسی توافق شده است؟ اظهار کرد: اگر تصمیم با مجلس است، باید رسانه‌ها اجازه دهند تا مجلس تشکیل شود و در فضای کارشناسی و اکثریت فراکسیون‌ها تصمیم‌گیری صورت گیرد و من این موضوع را تکذیب می‌کنم.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش آیا توافقی بین شما و آقای لاریجانی برسر کرسی ریاست مجلس صورت گرفته است؟ افزود: تکذیب می‌کنم. هیچ صحبتی نشده است؛ فقط آقای دکتر لاریجانی با بنده تماس گرفت و پیروزی ما را تبریک گفت و ما فقط همین ارتباط را داشتیم. رییس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: مسئله امروز ما انتخابات مرحله دوم است تا به خوبی برگزار شود و مردم مانند مرحله اول حضور جدی داشته باشند. پس از تشکیل مجلس بر روی مدیریت آن تصمیم‌گیری خواهد شد، ما معتقدیم همه فراکسیون‌های مجلس باید در مدیریت مجلس سهیم و در مدیریت مجلس مشارکت داشته باشند. در فضای رسانه‌ای بحث‌هایی مطرح می‌شود اما افراد نظرات خودشان را می‌گویند اما تصمیم گیرنده نهایی نمایندگان مجلس دهم هستند و رای 290 نماینده درمجلس آتی هیئت رئیسه رامشخص می‌کند. رئیس بنیاد امید ایرانیان در خصوص رقابت با لاریجانی برای ریاست مجلس دهم تاکید کرد: رقابت به این صورت مطرح نیست اما فراکسیون‌های سیاسی مجلس داوطلبانی خواهند داشت و امیدواریم در فضای دوستانه مسئله انتخاب هیئت رئیسه به نتیجه برسد.
گفتنی است پس از انتخابات هفتم اسفند، صحبت های زیادی بر سر اینکه چه کسی رییس مجلس آینده می شود وجود دارد. از یک طرف محمدرضا عارف توانست رای اول تهران را کسب کند و اکثر اصلاح طلبان انتظار دارند او رییس شود. از طرف دیگر اما برخی اصلاح طلبان و اعتدالگرایان با توجه به کارنامه مثبت لاریجانی به عنوان رییس مجلس نهم با دولت تدبیر و امید و همچنین با توجه به اینکه لاریجانی در این انتخابات حاضر نشد در لیست اصولگرایان قرار گیرد، معتقدند رییس مجلس دهم باید لاریجانی باشد. این دسته از اصلاح طلبان اعتقاد دارند لاریجانی قدرت چانه زنی بیشتری نسبت به محمدرضا عارف دارد و اگر او رییس مجلس شود، حساسیت کمتری برانگیخته می شود و مجلس می تواند همکاری بهتری با دولت داشته باشد.

11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 166
  • هفته: 1,227
  • ماه: 4,597
  • سال: 133,531