رئیس‌جمهور:به زودی تحریم برداشته می‌شودرئیس‌ جمهور با بیان اینکه کار مذاکره‌کنندگان ما در وین بسیار بزرگ بوده است، تاکید کرد: اگر طرف مقابل به طور کامل به قانون عمل کند این مذاکرات زود تمام می‌شود.

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه کار مذاکره‌کنندگان ما در وین بسیار بزرگ بوده است، تاکید کرد: اگر طرف مقابل به طور کامل به قانون عمل کند این مذاکرات زود تمام می‌شود. چرا که مسیر ما در این مذاکرات صحیح و درست بوده است. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی صبح دیروز در جلسه هیات دولت اظهار کرد: امروز مردم ایران ثمره ایستادگی، صبر و مقاومت شان را در وین می‌بینند. اگر دغل کاری و جناح بازی نشود و گزارش درست به گوش مردم برسانیم این نشان عظمت ملت ایران و نشان این است که طرف‌های برجام فهمیده‌اند راهی جز بازگشت به قانون، تعهدات و قطعنامه 2231 وجود ندارد.
او ادامه داد: این پیروزی دولت در ماه‌های پایانی آن است. من به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود؛ چرا که طرف مقابل می‌داند راهی جز اینکه به قانون، مقررات و تعهدات در برجام بازگردد وجود ندارد.
رئیس‌جمهور همچنین یادآور شد: امروز همه در دنیا یک صدا می‌گویند راهی جز اجرای برجام برای صلح و امنیت منطقه و جهان وجود ندارد. حالا در این میان شاید در گوشه‌ای صهیونیست‌ها چیزی بگویند که البته آنها کسی نیستند.
روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع کرونا و تلاش برای مهار آن در کشور تاکید کرد: ما به راحتی می‌توانیم در ماه‌های پیش رو میلیون‌ها واکسن به کشور وارد کنیم و این واکسن‌ها تزریق شود. حتما اگر همه دست به دست هم بدهیم و دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن باز بگذاریم تمام افرادی که بخاطر سن‌شان و بیماری‌های زمینه‌ای‌شان در خطر هستند واکسن خواهند زد. یعنی گروه یک، گروه دو و بخشی از گروه سه تا پایان تیر واکسن می‌زنند.
او اضافه کرد: ان‌شاءالله واکسن داخلی هم به میدان می‌آید، واکسن خارجی هم آماده است و ما امیدواریم ده‌ها میلیون دوز واکسن در هفته‌های آینده در اختیار مردم‌مان قرار گیرد. ما در یک جا یک بیست میلیون و در یک جا یک 10 میلیون داریم و اگر همه دست به دست هم دهیم سریع وارد می‌شود. بانک مرکزی هم با وجود اینکه در تامین ارز مشکل دارد اما اعلام کرده است که در زمینه واکسن من بلادرنگ پول را پرداخت می‌کنم.
رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: بنابراین قولی که ما به مردم درباره کرونا و تحریم دادیم پای قولمان هستیم و تا امروز بوده‌ایم و تا روز آخر هم خواهیم بود. ما به مردم قول داده‌ایم که در این ماه‌های پایانی باقی‌مانده همچنان اهداف‌مان را دنبال می‌کنیم. هدف ما این است که تحریم را برداریم، کرونا را مهار کنیم، معیشت مردم بهتر شود و طرح‌های نیمه تمام را تا آنجا که می‌توانیم تکمیل و افتتاح کنیم.
او با بیان اینکه بانک مرکزی وظیفه مهمی بر دوش دارد و کار بزرگی انجام می‌دهد عنوان کرد: این روزها که می‌بینید قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند به معنای افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم است تا مردم راحت‌تر بتوانند اجناس مورد نیازشان را با قیمت عادلانه‌تر خریداری کنند.
ما حرکتی را که این روزها شاهد هستیم در روزهای آینده هم این مسیر ادامه پیدا می‌کند و شاهد آن خواهیم بود.
روحانی در ادامه عنوان کرد: مسیر هم برای پایان تحریم هموارتر است و امیدواریم طرف مقابل هر چه سریع‌تر در مقابل قانون سر فرود بیاورد.
ما به کمتر از برجام راضی نمی‌شویم حتی اگر گوشه‌ای از آن ساییده شود قبول نداریم و حقوق ملت ایران در توافق باید به‌طور کامل به جا بیاید.
رئیس دولت دوازدهم همچنین بیان کرد: ان‌شاءالله با ادامه راه و مسیر دیپلماسی وزارت امور خارجه و کمک بقیه دستگاه‌ها که در کنار وزارت خارجه در وین هستند و کسانی که تلاش می‌کنند روابط بهتری در منطقه داشته باشیم به حول و قوه الهی موفق و پیروز می‌شویم.

برجامتحریمرئیس جمهورصهیونیست هاواردات واکسن
مطالب مرتبط
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن برای تامین آب شرب در اولویت است
پیام خبر
آبآب شرب
رئیس‌جمهوری خطاب به آمریکایی‌ها:حسن نیت ببینیم، حسن نیت نشان می‌دهیم
اگر می‌خواهند به توافق بیایند، اهلا و سهلا و اگر نمی‌خواهند هم اهلا و سهلا بروند دنبال زندگی‌شان. رئیس‌جمهور خطاب به جامعه جهانی تاکید کرد: هیچ بندی از برجام عوض نمی‌شود و هیچ فردی هم به برجام اضافه نمی‌شود.
سخنگوی دولت گفت: متاسفانه برخی از نامزدها با بی‌انصافی و بدون توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های بی‌سابقه و فراگیری کرونا، برنامه تبلیغاتی خود را بر پایه حمله و هجمه به هشت سال گذشته بنا نهاده‌اند و با رویکردی نفی‌انگارانه به میدان آمده‌اند

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *