وزیر جهاد کشاورزی:وام‌های کشاورزان خوزستانی سه سال استمهال می‌شود

شنبه 02 مرداد 1400

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد به منظور کاهش اثرات ناشی از تنش آبی و همچنین مخاطرات به وجود آمده در جریان بروز خشکسالی در خوزستان، وام کشاورزان این استان به مدت سه سال استمهال می‌شود. به گزارش ایرنا کاظم خاوازی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی گفت: دولت مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار درصد برای بخش کشاورزی در نظر گرفته است و خوزستان در اولویت پرداخت این منابع بانکی قرار دارد. بخش قابل توجهی از این تسهیلات به توسعه آب در مزرعه اختصاص دارد که مواردی مانند لایروبی کانال‌ها را دربرخواهد گرفت. همچنین استمهال وام کشاورزان نیز از جمله اقداماتی است که در دستور کار دولت قرار دارد و در این زمینه آمادگی‌های لازم و هماهنگی‌های صورت گرفته، برای حمایت از کشاورزان خوزستانی فراهم شده است. خاوازی در بخش دیگری از این نشست ضمن ابراز نگرانی از وضعیت نخیلات استان خوزستان که دچار تنش آبی و مبتلا به آفات مختلف شده‌اند گفت: به منظور اصلاح شرایط فعلی و بهبود عملکرد تولید نخلستان‌ها در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان نیز مبلغ چهار هزار میلیارد ریال به عنوان منابع بانکی پیش‌بینی شده است. او در خصوص اختصاص مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال به حوزه جنگل‌ها در استان خوزستان اظهار داشت: همچنین برای تامین علوفه مورد نیاز مناطق دارای تنش آبی نیز مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. وزیر جهادکشاورزی از اختصاص ۱۵ هزار تن نهاده دامی ویژه استان خوزستان خبر داد و گفت: این میزان علاوه بر سهمیه مورد استان خوزستان اختصاص یافته است.

استمهالبی آبیتنش آبخشکسالیخوزستانسازگاری با کم آبیکم آبیواموزیر جهاد کشاورزیوزیر جهاد‌کشاورزی
مطالب مرتبط
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد:ارفاق در پرداخت حق بیمه برای آسیب‌دیدگان خشکسالی
روستاییان و عشایر عضو صندوق که از خشکسالی خسارت دیده‌اند می‌تو‌انند وقفه حق بیمه خود را در آینده خریداری کنند
آیسان زرفامآیسان زرفام
۱۷ سال پس از ساخت بزرگترین سد قوسی خاورمیانه در ایذه، مشکل تامین آب شرب و ساخت جاده جایگزین هنوز حل نشده استرویای دورآبادی در همسایگی«کارون3»
اقلیم
۲۰۶۶
ایذهبی آبی
ساخت‌وسازهای بی‌رویه پهنه وسیعی از طرقبه شاندیز را احاطه کرده استباغ‌ویلاها تشنه آب‌های زیرزمینی مشهد
اقلیم
۲۰۳۰
باغ ویلابی آبی
خشکسالی و کمبود غذا یک خرس قهوه‌ای را از منطقه حفاظتی قرخود استان خراسان شمالی به مزارع کشاورزی روستای «زرد» شهرستان مانه و سملقان کشاند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *