در طول چهار روز۱۰۰ هکتار از میانکاله سوخت

شنبه 12 تیر 1400

در طول چهار روز آتش‌سوزی، بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی میانکاله سوخت.
رئیس اداره کل محیط زیست شهرستان بهشهر با اشاره به وقع چهار مورد آتش‌سوزی از ششم تا دهم تیرماه گفت:‌ آتش سوزی فعلا مهار شده است. از ۶ تیرماه تا روز دهم هر روز شاهد آتش‌سوزی در منطقه بودیم.
زمان‌رضا احمدی به ایلنا توضیح داد: در تاریخ ۶ تیر ماه حدود ۲۷ هکتار، در ۷ تیر ماه حدود ۵ هکتار، در ۸ تیر ماه حدود ۳.۸ دهم هکتار و در روز دهم تیر به تنهایی ۷۰ هکتار از اراضی منطقه دچار حریق شد و تنها در این ۴ روز، حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی محدوده میانکاله دچار آتش‌سوزی شد.
او با اشاره به آتش‌سوزی‌های رخ داده در میانکاله از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ مورد آتش سوزی رخ داد و در مجموع .۱۲۸.۵ هکتار از عرصه‌های طبیعی میانکاله طعمه حریق شد.
رضا احمدی درباره مهار آتش گفت: از این میزان در حدود ۷۰ درصد از گونه گیاهی سازیل و ۳۰ درصد گونه گیاهی انار وحشی در میانکاله دچار طعمه حریق شدند.
او همچنین با اشاره به این موارد اضافه کرد: در تاریخ ۹ تیر ماه در ساعت دو بامداد گزارش وقوع آتش‌سوزی به ماموران یگان حفاظت رسیده و ماموران مستقر در منطقه میانکاله با تجهیزات اطفای حریق، یک دستگاه تراکتور، یک دستگاه خودرو، یک دستگاه لودر استیجاری به محل حریق اعزام شدند و مهار اولیه آتش را انجام دادند. با توجه به شدت وزش باد و پراکندگی آتش‌سوزی، آتش مجددا شعله‌ور شد و روز دهم پس از ۹ ساعت تلاش شبانه‌روزی حریق در ساعت ۱۲ ظهر مهار شد.
رئیس اداره کل محیط زیست شهرستان بهشهر در ادامه درباره احتمال آتش‌سوزی مجدد با توجه به گرمای هوا و وزش باد گرم بیان کرد: با توجه به گرمای هوا و وزش باد در منطقه، همکاران ما و ماموران یگان حفاظت در حالت آماده باش هستند و گشت‌های مستمر در منطقه انجام تا به محض وقوع آتش هماهنگی‌های لازم در جهت اطفا حریق انجام شود.

آتشآتش سوزی جنگلبهشهرمیانکاله
مطالب مرتبط
چارسوق
2017
فارس و کهگیلویه و بویراحمد بحرانی‌ترین مناطق از نظر آتش‌سوزی هستندآتش زودهنگام در زاگرس
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها: نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته تعداد آتش‌سوزی‌ها بیشتر شده است
اقلیم
2055
رئیس اداره منابع طبیعی گچساران خبردادآتش‌سوزی گسترده در جنگل‌ها «نارک»
اقلیم
2108
آتش‌سوزی لوداب پس از چهار روز شدت گرفته و مسئولان بویراحمد درخواست نیرو کرده‌اندآتش «نیر» خاموش نمی‌شود
آتش «نیر» خاموش نمی‌شود
اقلیم
2052
مناطق گسترده‌ای از جنگل‌های زاگرس در فارس و کردستان در حال سوختن استزاگرس در سکوت می‌سوزد
زاگرس در سکوت می‌سوزد

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.