با انتشار ليست شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان پورابراهيمي به اصولگرايي سنجاق شد

1394/11/27

با انتشار ليست شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان

پورابراهيمي به اصولگرايي سنجاق شد

با انتشار ليست شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان

پورابراهيمي به اصولگرايي سنجاق شد

روز گذشته شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان در هفت حوزه از نه حوزه انتخابيه استان کرمان کانديداهاي خود را معرفي کرد. نکته جالب اين ليست قرار گرفتن نام محمد مهدي زاهدي و محمدرضا پورابراهيمي دو نماينده فعلي کرمان در مجلس در کنار هم براي انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي است.

معرفي هشت کانديدا براي هفت حوزه

شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان با صدور بيانيه اي کانديداهاي اين جناح را براي انتخابات مجلس دهم شوراي اسلامي معرفي کرد. در بيانيه شوراي ائتلاف اصولگرايان استان کرمان آمده است: شوراي ائتلاف اصولگرايان استان کرمان به فضل پروردگار و عنايت خاصه حضرت ولي عصر (عج) و هدايتهاي داهيانه مقام معظم رهبري پس از چند جلسه بحث و بررسي و با توجه به نظر شوراي اصولگرايان شهرستانها و مذاکره با تعدادي از داوطلبان اصولگراي حوزههاي انتخابيه استان کرمان به منظور ايجاد وحدت بيشتر، ضمن احترام کامل به همه داوطلبان نمايندگي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و تقدير و تشکر از همراهي و همدلي وحدتآفرين و اصولگرايانه تعدادي از داوطلبان اصولگرا نظر نهايي و کانديداي منتخب خود را اعلام ميکند. آنطور که فارس نوشته در بيانيه شوراي اصولگرايان استان کرمان خاطرنشان شده است: اين شورا باور دارد که با حضور هميشگي و حماسهساز امت حزبالله و انتخاب هوشمندانه انقلابيها و پيروان واقعي ولايت در اين برهه حساس شاهد شکلگيري مجلسي انقلابي، متعهد، متخصص، کارآمد و ولايتمدار هستيم. در اين بيانيه تصريح شده است: در حوزه انتخابيه بافت، ارزوييه و رابر دکتر عليرضا منظريتوکلي، حوزه انتخابيه بم، ريگان، فهرج و نرماشير حجتالاسلام موسي غضنفرآبادي، حوزه انتخابيه رفسنجان و انار دکتر سيدمحمد حسيني، حوزه انتخابيه زرند و کوهبنان حسن رحماني، حوزه انتخابيه شهر بابک سردار حسين فتاحي و حوزه انتخابيه کرمان و راور آقايان پروفسور محمدمهدي زاهدي و دکتر محمدرضا پورابراهيمي به عنوان کانديداهاي ائتلاف اصولگرايان استان کرمان معرفيميشوند. همچنين در اين بيانيه عنوان شده است: به زودي کانديداهاي ائتلاف اصولگرايان در حوزههاي انتخابيه سيرجان و بردسير، کهنوج، منوجان، قلعهگنج، رودبار جنوب و فارياب و همچنين جيرفت و عنبرآباد اعلام ميشود.

ائتلاف اجباري

از نکات قابل توجه ليست هشت نفره شوراي ائتلاف اصولگرايان، قرار گرفتن نام محمدمهدي زاهدي و محمدرضا پورابراهيمي در کنار هم است و حالا اين دو نفر کانديداي اصولگرايان براي حوزه کرمان و راور هستند. دو نفري که اصلا رابطه خوبي با يکديگر ندارند و بارها اختلافتشان به رسانه ها کشيده شده حالا بايد کشتي اصولگرايان در کرمان را به ساحل برسانند. موضوعي که با توجه به اختلاف نظرهاي اين دو نماينده فعلي و نامزد مجلس دهم چندان آسان به نظر نمي رسد. اين درحالي است که در حوزه انتخابيه کرمان و راور اصولگرايان ديگري همچون جواد کمالي و مهدي ابراهيمي نژاد کانديدا شده بودند که اختلاف چنداني هم با زاهدي نداشتند. اما حالا شوراي ائتلاف اصولگرايان تصميم گرفته محمدرضا پورابراهيمي که پيش از اين مدعي استقلال بود را در کنار محمد مهدي زاهدي که از قبل مشخص بود يکي از کانديداهاي اصلي اصولگرايان است، قرار دهد و ليست کرمان را با اين دو نفر ببندد و دست به ائتلافي اجباري بزند. ائتلافي که پيش از اين احتمال رخ دادن آن به دليل اختلافات زاهدي و پورابراهيمي کم بود.

از مشاجره لفظي تا متهم کردن به فشار سياسي

به مسئولان دولت

اختلافات زاهدي و پورابراهيمي از همان ابتداي مجلس نهم سرباز کرد و به مشاجره لفظي اين دو نماينده کرمان در مجلس رسيد و اگر دخالت ديگر نمايندگان مجلس نبود، ممکن بود از مشاجره هم فراتر رود. اسفندماه 91 بود که اين اتفاق در صحن علني مجلس رخ داد. خبرگزاري فارس اين خبر را منتشر کرد و نوشت: «تعدادي از وکلاي ملت در اطراف اين دو نماينده حضور يافته و از ادامه اين موضوع جلوگيري کردند و پورابراهيمي را به مکان ديگري از صحن علني بردند. به نظر ميرسد علت درگيري لفظي پورابراهيمي و زاهدي، نطق ميان دستور پورابراهيمي بود که در آن گفته بود: مجمع نمايندگان استان کرمان بارها نسبت به عملکرد شرکت ملي مس انتقاد داشتند اما رئيس مجمع (زاهدي) آن را انتقال نداده استاختلافات اين دو نماينده به انتخابات هيات رييسه مجمع نمايندگان استان هم کشيده شد و پورابراهيمي خود را براي رياست اين مجمع نامزد کرد اما در نهايت با کسب تنها سه راي در مقابل هفت راي زاهدي، رقابت را واگذار کرد. آخرين اختلاف زاهدي و پورابراهيمي که رسانه اي شد هم به ماجراي تغيير فرماندار راور برمي گردد. پس از انتشار خبر تغيير فرماندار راور در مهرماه 92،  محمدرضا پورابراهيمي با ايسنا مصاحبه کرد و از فشار سياسي يک از نمايندگان مجلس براي اين تغيير خبر داد. وي با اشاره به اقدامات استاندار کرمان در لغو و ابقاي حکم فرماندار شهرستان راور گفت: اين رفتار که بواسطه فشار سياسي افراد خاصي صورت ميگيرد به هيچ عنوان به نفع شهرستان راور نيست! وي ادامه داد که پيگيري مستمر يکي از نمايندگان مجلس در خصوص عزل آقاي ميرصادقي فرماندار بومي و پرتلاش اين شهرستان و جايگزيني نيروي دلخواه، اقدامي ناشايست و برخلاف مصالح مردم شهرستان راور ميباشد. اين صحبت هاي پورابراهيمي اما با واکنش محمد مهدي زاهدي روبرو شد. خبرگزاري ايسنا نوشت: محمد مهدي زاهدي پيرامون اخبار منتشر شده مبني بر فشار از سوي خود براي تغيير فرماندار شهرستان راور گفت: اين موضوع را تکذيب مي کنم و اين صحبت ها شايعهاي بيش نيست. زاهدي پس از اين در مصاحبه با روزنامه پيام ما هم در واکنش به صحبت هاي پورابراهيمي گفت: من اصلا وارد اينجور بازي ها نمي شوم. من وارد اينطور مسائل نمي شوم. اينکه يکي بگويد و يکي ديگر جواب دهد. سايت سفير که منسوب به زاهدي است و نام اين سايت روي تابلوي دفتر ارتباطات مردمي زاهدي درج شده است اما چند روز بعد با انتشار نامه اي از طرف جمعي از جوانان راور، شديدا به پورابراهيمي تاخت. در بخشي از اين نامه خطاب به پورابراهيمي آمده بود: براي مردم جاي سوال است که واقعا جنابعالي نگران پايان خدمت جناب فرماندار به مردم ميباشيد؟ يا نگران تعطيل شدن محافل سياسي و تبليغاتي که در قالب جلسات همانديشي، مشاوره خانواده، برنامه ريزي شهرستان، توسعه راور و دهها عنوان ديگر گاه و بيگاه با حضور جنابعالي و يا نمايندگانتان برگزار مي شود! مطالب بالا نمونه اي از اختلافات گسترده دو نماينده کرمان و راور در مجلس بود و حالا بايد ديد ائتلاف زاهدي و پورابراهيمي با اين اختلافات آشکاري که چندين بار به رسانه ها هم کشيده شده، آيا مي تواند کشتي اصولگرايان را در انتخابات مجلس دهم در کرمان به سلامت به ساحل برساند.  به خصوص که اين دو نماينده حتي در روز آخر ثبت نام در انتخابات مجلس دهم، حاضر نشدند در فرمانداري کرمان با هم روبرو شوند

گفتني است تماس هاي ما با دکتر پورابراهيمي به نتيجه اي نرسيد اما اعضاي دفتر اين نماينده در صحبت با پيام ما گفتند که پورابراهيمي با کسي ائتلاف نکرده است و قرار گرفتن نام وي در ليست اصولگرايان به معناي اصولگرايي اين نماينده نيست و پورابراهيمي همچنان مستقل است. طبق اعلام قبلي دکتر پورابراهيمي همه گروه ها و احزاب مي توانند از ايشان حمايت کنند. همچنين قرار است بيانيه اي در اين ارتباط توسط پورابراهيمي منتشر شود.

رفسنجانسیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک دیدگاه برای “با انتشار ليست شوراي ائتلاف اصولگرايان کرمان پورابراهيمي به اصولگرايي سنجاق شد

آقاي دكتر زاهدي بهتر است با افكار و احساسات مردم بازي نكنيد و به جاي شعار جان من ،جان مردم بگوييد جان من ،بورسيه ها كه با پايمال كردن حق افراد واقعي آن را قانوني مي خوانيد !!!!!!جان شما و بورسيه هاي غير قانوني………………….