مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری: حمایت از زنان نباید در حد شعار باشد

سه شنبه 13 بهمن 1394

مشاور استاندار کرمان و مدیر کل امور بانوان و خانواده گفت: باور و اعتقاد دولت تدبیر و امید این است که: سازمان های مردم نهاد در حوزه ی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دولت کمک می کنند.
صبح دیروز فاطمه السادات حسینی در جلسه ی ساماندهی سازمان های مردم نهاد (سمن) و کانون های فرهنگی فعال حوزه ی زنان و خانواده واقع در استانداری کرمان اظهار داشت: دنیا یک فرصت است و بعضی از ما از آن به خوبی استفاده می کنیم. آن بعضی ها شما هستید که به جامعه ی خود بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنید. مشاور استاندار کرمان و مدیر کل امور بانوان و خانواده افزود: در ابتدا شاهد پراکندگی و عدم سازمان دهی سمن ها بودیم اما با اقداماتی به سامان دهی آن ها پرداختیم.
وی گفت: جلساتی با مدیران سمن ها برگزار شد و در برخی از آن ها استاندار کرمان نیز شرکت کرد زیرا باور و اعتقاد دولت تدبیر و امید این است که: سازمان های مردم نهاد در حوزه ی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دولت کمک می کنند. حسینی خاطر نشان کرد: بخش دولتی با برگزاری کارگاه های آموزشی وظیفه ی خود را انجام داده است. انتظار می رود این آموزش ها به بار نشیند و ngo ها فعالیت خود را به خوبی انجام دهند.
وی گفت: امروزه با تحولات جهانی مواجه هستیم و در بحث شبکه سازی، ngo ها باید هم گام با مدرنیته و بر اساس استانداردهای جهانی پیش بروند. همچنین بین سمن ها باید تعامل برقرار شود و این مشارکت ها باید موثر باشند تا شاهد رشد و شکوفایی در اهداف مشترک باشیم.
وی در ادامه افزود: هدف از این جلسه، شبکه سازی 50 ngo فعال می باشد. بخش دولتی برای بخش غیر دولتی نمی تواند کاری انجام دهد مگر ارائه ی راه کار. یکی از این راه کارها تشکیل شورای مشورتی مرکزی می باشد.
حسینی در ادامه ی بیان اهداف تشکیل جلسه ی مذکور گفت: تشکیل کارگروه های تخصصی از سایر اهداف می باشد. این اهداف باید در فضای مجازی و حقیقی تعریف شوند تا سیاست گزاری صورت گیرد و در پی آن وحدت رویه ای به وجود آید. مشاور استاندار کرمان و مدیر کل امور بانوان و خانواده گفت: سمن ها باید به سمت تخصصی شدن بروند و این امر در شبکه سازی ها و فضای مجازی لحاظ شود تا شاهد تبادل تجربیات و مهارت ها باشیم.
حسینی تاکید کرد: اگر می خواهیم به جامعه ی خود خدمت کنیم باید بدانیم بدون برنامه، تعامل میان دولت و بخش خصوصی، مشورت، هم دلی و وحدت موفق نخواهیم شد و باید از تمام منابع انسانی ارزشمند که صاحب اندیشه هستند استفاده کنیم. مشاور استاندار کرمان و مدیر کل امور بانوان و خانواده در پایان گفت: حمایت از زنان نباید در حد کلام و شعار باشد.
زنان جامعه ی ما می خواهند بدون هیچ چشم داشتی در صحنه های مختلف حضور و فعالیت داشته باشند و خدمت کنند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.